Slovania, ktorými urobil pomyselnú bodku za svojou kariérou aj zosnulý Andy Hryc (†71), sa už čoskoro začnú vysielať. Medzinárodný projekt pod producentsko-režisérskou taktovkou Wandy Adamík Hrycovej a Petra Bebjaka sa nakrúcal v roku 2019 na Ukrajine.

Obsadili doň aj svojho tradičného ťažného koňa – Maštalíra. Herec však pred spustením prvej klapky narobil tvorcom na čele poriadne vrásky. „Tomáško sa nám dokaličil pred začiatkom nakrúcania,“ uviedla Adamík Hrycová.

Na koňa ho nepustila

Šepkalo sa, že mal mať úraz, údajne v divadle, po ktorom sa mu bolestivo ozvalo staršie zranenie rebier. Napriek tomu pred kameru nastúpil, hoci výkony na koni, aké predpisoval scenár, nezvládol.

„My sme sa učili doma na láskavých slovenských, trošku životom unavených koníkoch. A koníky rovnako láskavé na Ukrajine mali v tom čase možno trošku inú robotku, a tak nám priviedli partiu chalanov, iných žrebcov, ktorým sa scenár asi nepáčil...“ naznačil problémy na pľaci Maštalír vo videohovore s moderátorkou Anetou Pariškovou. Ustráchaná producentka vraj preto zasiahla a na kone radšej posadila kaskadérov.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.