Je to neuveriteľné, ale tieto dámy majú dokopy 107 rokov. Pri pohľade na Terezu a Paulinu je však jasné, prečo práve ony dobyli svetový modeling. Hoci obe majú po päťdesiatke, stále sú výnimočné.

Oslava dvadsaťpäťky

Je veľa krásnych českých modeliek, ale na vrchol si ich siahlo len zopár. Určite medzi ne patrí Pavlína Pořízková (57). Síce žije v New Yorku, prijala však pozvanie do Prahy, aby spolu s Terezou oslávili polstoročie jej charitatívnej nadácie na pomoc deťom.

Uplakaná návšteva

Tereza má čo oslavovať, pomohla už tisíckam detí a ich rodinám. Na oslave dvadsaťpäťky jej Teribearu nebola práve Pavla náhodou. Tiež kedysi potrebovala pomoc. Ako dieťa prežila traumu, keď ju komunistický režim roky odmietal vydať rodičom, ktorí emigrovali. Rozdelil ich na dlhé roky.

Pri návšteve Prahy došlo aj na slzy. Nie však pre detskú traumu, tú jej úspešný život vynahradil. Dojímalo ju iné. Naposledy tu totiž bola ešte s manželom, lenže medzičasom ovdovela. O to smutnejšie na ňu doliehali spomienky, akí v Čechách boli šťastní.

Nehanbí sa za telo

Pavlína v poslednom čase rozvírila verejnú mienky svojimi obnaženými fotkami. Má preto vysvetlenie. Vraj ho chce ukázať, lebo je stále pekné. Má však aj jeden osobný dôvod. Bývalá modelka, ktorá je známa svojou láskou k nahote, v príspevku na Instagrame vysvetlila, prečo sa rozhodla zahodiť šaty a ukázať svoje telo v plnej kráse. „Boj sa začal mužom, ktorý mi vysvetlil, že nie som neviditeľná, ale už nie som životaschopná pre väčšinu mužov,“ napísala modelka na sociálnej sieti a uviedla, že mnoho ľudí s ním súhlasilo a nazvali ju starou ježibabou.

Určite však bolo viac tých, čo obdivne dali dolu klobúk z hlavy.