Žena, ktorá stojí za mnohými rodinnými filmami na čele s komédiou storočia S tebou ma baví svet, odišla po dlhej chorobe a vo vysokom veku, mala 81. Aj to je dôvod, že mnohí ľudia, ktorí s ňou natočili klenoty československej filmovej a televíznej tvorby, už nie sú medzi živými alebo ich trápi zdravie.

Donútila behať Bartošku

Samozrejme, bolo tam množstvo hviezd. Prišli herci Eliška Balzerová, Nela Boudová, Miroslav Etzler, Sabina Laurinová alebo Jiří Bartoška, ktorý má na režisérku výnimočnú spomienku. Ona jediná ho totiž donútila, aby tento kaviarenský typ s neodmysliteľnou cigaretou pred kamerou pobehol. Eva Holubová, ktorá prehovorila aj pri truhle, tiež spomínala na jej temperament, pre ktorý sa občas nepohodli, napriek tomu boli výborné kamarátky. A Pavel Nový, s ktorým nakrútila komédiu S tebou ma baví svet, ju zase označil za slniečko a v smútočnom príhovore zdôraznil, ako rád s ňou pracoval a aby tam hore pozdravovala Julka a Vaška.

Už nechcela pokračovať

Július Satinský (†61) a Václav Postránecký (†75) boli z plejády tých, ktorí na pohreb už nemohli prísť. Patrí k nim aj Tomáš Holý (†21), nezabudnuteľný Vašek z komédií Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, ktorého život sa skončil predčasne. S ním to muselo byť v nebi vrelé privítanie. Horšie to zrejme bolo s Postráneckým. Jeho žena totiž až teraz prezradila, že vzťah s Poledňákovou skalila jedna vec. Jeden z hlavných protagonistov komédie storočia totiž sníval o tom, že S tebou ma baví svet bude mať pokračovanie. Rozhodol sa, že napíše scenár a vraj tomu venoval obrovské úsilie. Zronilo ho, keď mu v priebehu písania zomrel Satinský, ale aj to nakoniec spracoval a svoje dielo pyšne odniesol režisérke. Tá ho však zmietla zo stola bez toho, aby si text prečítala. Vraj je film veľmi úspešný, pokračovanie by to mohlo pokaziť.

Bude pokračovanie?

Herca odmietnutie veľmi zranilo a viac sa už o filme s nikým nebavil. Niekde doma však jeho vdova má scenár. Možno ho teraz niekomu ponúkne, aby to nakrútil s inými hercami. Koniec koncov aj Poledňáková predsa nadviazala na „veľrybu“ a „polepšovňu“ novým obsadením, keď roly Františka Němca a Jany Preissovej preobsadila mladšími hercami Mirkom Etzlerom a slovenskou herečkou Ingrid Timkovou. Toto však nebol dôvod, prečo pôvodní herci chýbali na pohrebe. Pani Jana bola na antibiotikách a Němec mal vraj pracovné povinnosti