Multitalent

V prípade malého Švajdu to problém určite nie je, pretože atletika a hokej nie sú jeho jedinou záľubou. Leo chodí aj na golf a tam mu rady dal profesionálny golfista Rory Sabbatini. Ten je manželom Martiny Sabbatini, ktorá má dieťa s multioteckom Borisom Kollárom.

Chlapec už odmalička miluje aj rybárčenie, ku ktorému ho takisto priviedol otec a aj dedko. Moderátor hovorí, že to nie je mantra, „a keď mi raz Leo hodí do rohu korčule a povie, že chce hrať na gitare, tak na nej bude hrať. Nebudem ho nútiť, aby robil niečo, čo nechce. Ide o to, že pokiaľ dieťa chce robiť šport, tak ho veľmi rád podporím,“ smeje sa Patrik, ktorý má z predošlého manželstva dospelákov Paťa a Sama a kolegyňa Zlatica mu porodila okrem Lea aj syna Adama Jaroslava (3).

Moderátor TV Markíza Patrik Švajda absolvoval spoločne so synom Leonardom atletické preteky. Na snímke Leo s bežcom Jánom Volkom.
Moderátor TV Markíza Patrik Švajda absolvoval spoločne so synom Leonardom atletické preteky. Na snímke Leo s bežcom Jánom Volkom.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Ten je svetielkom celej rodiny. Na čo má on talent? „Na jedenie mäsa. On sa ľúbi najesť, čo je dobré, lebo je to chlap,“ schuti sa zasmial hrdý tatko Patrik. Adamko je podľa jeho slov malé šidlo a na Leove tréningy rád chodí. „Uvidíme, čo z neho bude. On je subtílnejšej postavy, ale je to taký živý človiečik. Určite ho budeme musieť dať na nejaký šport, lebo ho budeme musieť trošku vyšťaviť,“ dodal so smiechom Švajda.

Syn Patrika Švajdu je multitalent. Na fotke s golfistom Rorym Sabbatini.
Syn Patrika Švajdu je multitalent. Na fotke s golfistom Rorym Sabbatini.
Zdroj: Archív

Aký má Leo potenciál?

Atlét a halový majster Európy Ján Volko vidí Švajdu juniora takto: „Atletika je veľmi široký šport a predpoklady na jednu disciplínu je jedna vec a predpoklady na ďalšie je druhá vec. Hlavne musí byť zo začiatku aspoň všeobecne pohybovo zdatný, potom sa nejakým spôsobom vyprofiluje a ukáže, na ktorú disciplínu sa hodí, či už šprinty alebo technické disciplíny, alebo vrhy guľou, prípadne vytrvalostné disciplíny. Ťažko povedať jednu vlastnosť, ktorú by mal mať dobrý atlét, skôr ide o zhluk viacerých, ale hlavne musí mať daný šport rád a mať odhodlanie bojovať“.