Má konkurenciu

Patrika teší ho, že pre Lea so silným športovým duchom je mužským vzorom. Aj keď má statnú konkurenciu.

„Synov prioritný šport je hokej, ale keďže, ako mi hovorí, jeho tato robil atletiku, tak on sa mu chce podobať. To malé atletické srdiečko tam určite bije, a preto chodíme aj na ďalšie atletické tréningy. Leo je v klube Naša atletika, ktorú vedú takí skvelí tréneri, ako je Naďa Bendová, Aďo Benda a Robo Kresťanko. Tí trénujú aj nášho špičkového šprintéra Jána Volka, ktorý je samozrejme Leov vzor. Chce byť taký rýchly ako Ján,“ doplnil markizák, s ktorým Šarm strávil jedno popoludnie na atletických pretekoch v Bratislave.

Patrik Švajda so synom
Zdroj: Michal Smrčok, Archív

Ako inak, Leo si tam „vybehal“ prvé i druhé miesto, ba čo viac, naživo sa stretol so svojím idolom Volkom, ku ktorému vzhliadal ako k Bohu. Švajda berie synovu atletiku ako doplnkový šport a vidí ho primárne na ľade.

„Na atletike je to o kultúre pohybu, aby vedel pracovať rukami, nohami, aby to nebolo ťarbavé. Musí vedieť využívať aj iné časti tela, ako len tie, ktoré používa pri hokeji. Čiže kultúra pohybu, nôh, vývoja klenby nohy i držania tela. Na to je pre hokejistov atletika veľmi vhodný a dobrý šport,“ poučil nás známy moderátor. „Hlavne nech dnešné deti čo najviac športujú a hýbu sa,“ apeluje na rodičov.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.