Pred pár dňami sme si v centre Bratislavy všimli čierne luxusné auto, ktoré parkovalo tam, kde nemalo čo robiť. Rovno na zebre, ktorá znamená zákaz státia. V bratislavskom Starom Meste  dodržiavanie správneho parkovania pozorne monitoruje polícia, takže ak by majiteľa chytili, asi by sa buchol po vrecku.

 

Na zebre? No a čo!

Ako sme sa blížili k autu, všimli sme si, že od auta odchádza herec Maroš Kramár (60) s veľkými kuframi a ovešaný taškami. Herca sme však ani nemuseli prichytiť priamo pri čine, keďže na aute bilo do očí, komu patrí. Na svojom fáre má totiž výraznú reklamu divadla s jeho menom. Takže  hneď bolo jasné, kto parkuje „na hulváta“.

Maroš Kramár nie je jedinou
známou tvárou, ktorá porušuje
dopravné predpisy. Niektorí jeho
kolegovia si sadli za volant aj
s alkoholom v krvi.
Maroš Kramár nie je jedinou známou tvárou, ktorá porušuje dopravné predpisy. Niektorí jeho kolegovia si sadli za volant aj s alkoholom v krvi.
Zdroj: Archív

Herec pritom musel rátať s tým, že ak vlastní nehnuteľnosť v lukratívnej časti hlavného mesta,  bude mať problém s parkovaním. On si s tým ťažkú hlavu zjavne nerobí, no dopravný analytik Ján Bazovský má iný názor. „Biele pruhy boli vždy veľký problém. Je to vodorovná značka a vodiči jej neprikladajú až takú dôležitosť. Zákon však hovorí jasne, že päť metrov od hranice križovatky musí byť zebra, teda pruhy. Druhou dôležitou vecou je, že pruhy sa dávajú aj na miesta, kde sú vjazdy a výjazdy pre akékoľvek motorové vozidlá.“

Maroš Kramár si po rozvode zariadil luxusnú vilu pri vode.
Maroš Kramár si po rozvode zariadil luxusnú vilu pri vode.
Zdroj: INSTAGRAM

Pruhy dané zákonom sú teda aj na to, aby sa tam mohli dostať záchranné zložky. „Preto si nemyslím, že by vodič auta skončil len s papučou, pretože by tam mohol stáť aj niekoľko hodín a obmedzovať okolie. Myslím si, že po prichytení alebo ak by ho niekto nahlásil, auto by okamžite odtiahli, pretože papuča by fakt nič nevyriešila,“ nekompromisne skonštatoval dopravný analytik.

Tvorcovia Maroša radi obsadzujú do kontroverzných postáv. Vo filme Únos si zahral expremiéra Vladimíra Mečiara. Exriaditeľa tajnej služby Ivana Lexu si zahral Milan Ondrík.
Tvorcovia Maroša radi obsadzujú do kontroverzných postáv. Vo filme Únos si zahral expremiéra Vladimíra Mečiara. Exriaditeľa tajnej služby Ivana Lexu si zahral Milan Ondrík.
Zdroj: Archív

Odkaz nepomôže

Herec myslel aspoň na to, že za oknom auta nechal na seba kontakt. Ani to však u analytika neprešlo. „Možno je medzi miestnymi komunitami dohoda. Napríklad sú sídliská, kde si vodiči nechávajú zaparkované auta na neutrále a obyvatelia si ich navzájom posúvajú, aby mohli husto parkovať. Alebo si susedia povedia, parkuj na mojom mieste. V tomto prípade však neviem, kto by ho takto zháňal, ak by sa stalo niečo súrne, keďže aj pre takéto situácie tam tie pruhy sú,“ uzavrel dopravný analytik.