Majú to premyslené do posledných detailov! Herec Jozef Vajda sa na striebornom plátne prvýkrát objavil pred štyridsiatimi piatimi rokmi a odvtedy z neho bez aplauzu fanúšikov nezliezol. Projektov má i v súčasnosti viac než dosť. Vo februári bude mať premiéru film Sviňa, ktorý sa odohráva vo svete vysokej politiky, mafie a obchodu s bielym mäsom.

Vajda prijal ponuku od režisérky Mariany Čengel Solčanskej, autorky úspešnej snímky Únos, a spolu s kolegyňami Dianou Mórovu či Szidi Tobias sa objaví na striebornom plátne. Priaznivci mu však môžu zatlieskať aj v Slovenskom národnom divadle, kde má silný angažmán.

Jozef Vajda a Diana Mórová vo filme Sviňa, ktorý príde do kín vo februári.
Zdroj: Łukasz Wojciechowski

Charizmatický bonviván si získal šarmom nejednu dámu, ale svoje áno napokon povedal v auguste 2014 dlhoročnej partnerke Júlii. Tajný sobáš v reštaurácii na Devíne, ktorý sa vykľul z pôvodne avizovanej oslavy narodenín, poctilo svojou účasťou približne 80 hostí. Pár sa vzal netradične vo štvrtok. Okrem vzájomnej príťažlivosti a lásky ich spojila aj záľuba v ezoterike a zdravom životnom štýle.

Kariéra na klinci

Pragmaticky zmýšľajúca Júlia a umelec nabitý emóciami papierom na úrade už len podčiarkli to, že sú vo všetkom dávno zladení. A hoci sa občas objaví nejaká nezrovnalosť, ako napríklad po Plese v opere, keď manželia o čomsi diskutovali priamo na ulici, tak je jasné, že priority majú jasne zadané.

Jozef Vajda s manželkou Júliou.
Zdroj: Archív

Zharmonizovanú dvojicu už nemôže prekvapiť ani obdobie, keď jedného dňa svoje kariéry zavesia na klinec. Šarmu sa totiž podarilo vypátrať miesto, ktoré je pre Vajdovcov zárukou istoty, kratochvíľou, ale i budúcim živobytím. Je v obci Banka a kľúče od neho nedrží v rukách ospevovaný herec, ale jeho emancipovaná pani manželka!

Pokračovanie na nasledujúcej strane.