Hoci stále pôsobí dievčensky, brunetka sa na hudobnej scéne presadila už v osemdesiatych rokoch. Svojimi hitmi a extravagantnou vizážou sa stala „tínedžerským idolom“. Nezabudnuteľné piesne sú Sme také aké sme, Vráť mi tie hviezdy či Dievča z reklamy.

Má plastiku?

V máji Beáta oslávila neuveriteľných päťdesiatšesť rokov, no akoby nestarla. Nepriberá a vrások má minimum. „Minule som sa o sebe dočítala, koľko mám plastík! Ibaže ja o žiadnej neviem,“ smeje sa Beáta. „Mám však niekoľko zásad. Po každom kúpeli si natieram pokožku, dennodenne sa odličujem. Aj keby som prišla o štvrtej nadránom. Okrem toho pijem veľa tekutín. A neprejedám sa. Jedávam často a malé porcie.

Prvé úspechy zožala v osemdesiatych rokoch.
Prvé úspechy zožala v osemdesiatych rokoch.
Zdroj: Archív

Necvičím, ale neposedím. Mám prirodzený pohyb a rada chodím pešo. Od rána stále niečo robím, spomalím až večer, keď idem spať. Neviem si sadnúť a len tak leňošiť. Posilňovňa nie je pre mňa. Zorky Czoborovej som sa raz pýtala, že keď nemám svaly, vlastne mi nemá čo ochabnúť a ona sa zasmiala: Vlastne máš pravdu...

Nakupuje v sekáčoch

Speváčka nepatrí ani k ženám, ktoré sa vypekajú na pláži. „Slnko nemusím, dokonca sa na ňom cítim zle. Nechcem sa opaľovať, lebo mi hneď vybehnú pigmentové škvrny a potom si ďalší polrok dávam bieliace krémy, aby som sa ich zbavila. Mám pocit, že v mojom veku by ani nebolo pekné, aby som bola príliš hnedá.“

S manželom Andrejom sa brali pred 28 rokmi.
S manželom Andrejom sa brali pred 28 rokmi.
Zdroj: Archív

Beáta si aj vďaka štúdiu na odevnej priemyslovke a práci kontrolórky kvality v odevnom závode potrpí na kvalitné vypracovanie oblečenia. Priznáva, že v skúšobnej kabínke prevráti každý kúsok naruby a prezrie ho. Neznamená to však, že vymetá len butiky. Omyl! So Šarmom sme ju už viackrát prichytili v second hadoch, pričom sa tmavovláska vôbec netvárila nenápadne a nákup si užívala. Beáta je spokojná aj v súkromnom živote, keďže je už dvadsaťšesť rokov vydatá za manžela Andreja, s ktorým má syna Adama.