Nie, oscarový herec nehrá kráľa rokenrolu. Napriek svojej genialite by predsa len už bol na túto rolu pristarý. Najmä keď sa snímka zameriava na mladšie obdobie Elvisa Presleyho. Sústredí sa na jeho vzťah s kontroverzným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom, ktorý ho vlastne stvoril. Geniálny chlapík, ktorý okamžite vytušil spevákov potenciál, nevynikal štíhlou postavou, takže niekdajšieho Foresta Gumpa museli maskéri oblepiť poriadnou dávkou silikónu a molitanu. O to väčší bol šok, keď Hanks masku odložil. Na premiérach prekvapil vycivenosťou, navyše sa mu nekontrolovateľne triasla ruka, takže fanúšikovia sa hneď začali obávať o jeho zdravie.

Chudne

Zdravotné problémy zastihli herca hneď v úvode nakrúcania. Spoločne s manželkou boli totiž jednými z prvých hollywoodskych pacientov koronavírusovej pandémie a skončili v nemocnici. Odložila sa preto aj premiéra životopisnej snímky, ktorá mala byť minulý rok. Na druhej strane, film vďaka tomu mohli uviesť na festivale v Cannes, kde si vyslúžil desaťminútový aplauz a nadšené prijatie.

Nakričal na fanúšikov

Hanks už prišiel do Francúzska na festival poriadne chudý. Keď sa však o tri týždne ukázal na premiére Elvisa v Londýne a Austrálii, bolo vidno, že stratil aj ďalšie kilá a má chorobný tras.

Vždy dobre naladený sympatiak je navyše v poslednom čase podráždený. Dokonca mal incident s fanúšikmi, ktorí si chceli spraviť selfie s ním a jeho ženou. Nešťastne sa na nich natisli, až Rita Willson zakopla. Herec sa vtedy na nich neadekvátne rozkričal. Prekvapení ľudia sa mu hneď ospravedlnili, že išlo o nedorozumenie.

Na druhej strane, Tom pracuje. V štúdiách Disney chystá s Robertom Zemeckisom film o Pinocchiovi. A celkom veselú fotku uverejnila Rita aj na Deň otcov. Ukázala na nej, že jej manžel doma zvláda aj žehlenie. Hádam sa s ním teda nič vážne nedeje a ide len o prechodné zdravotné problémy.

Toto treba vidieť

Na Elvisa sa treba určite vybrať do kina. Režisérom je Baz Luhrmann, ktorý nakrútil veľkofilmy ako Veľký Gatsby či Moulin Rouge! Výborný je však Austin Butler, ktorý hviezdu stvárnil aj zaspieval veľmi presvedčivo. Samozrejme, ťahákom je výkon Toma Hanska. A zaujímavý je aj muž, ktorého hrá.
Plukovník Tom Parker bol hudobný manažér, ktorý ušiel do Ameriky, keď ho v Európe obvinili z vraždy. Hoci nemal sluch, okamžite vytušil Elvisov potenciál a vtedy ešte neznámemu mladíkovi zaistil zmluvu s nahrávacou spoločnosťou, za čo si bral 25 % z jeho honorárov. Jeho príbeh si môžete pozrieť už aj v našich kinách.