Ani pečať česko-slovenská hudobná legenda vám nezaručí, aby vás obchádzali chmáry. Speváčka Marika Gombitová by o tom, bohužiaľ, vedela kvetnato rozprávať. V ostatných mesiacov je toho na ňu skrátka priveľa.

Stopka koncertom?

Začalo sa to vpádom koronavírusu, ktorý urobil poriadny škrt cez rozpočet de facto celému svetu. A Gombitovej nevynímajúc. Uznávaná hudobníčka sa totiž svedomite pripravovala na veľkú udalosť vo svojom pracovnom diári, ktorý má väčšinu roka, ba skôr rokov, prázdne termíny.

Začiatkom decembra síce speváčka na svojej oficiálnej stránke stále avizuje dva obrie koncerty Vyznanie Mariky Gombitovej v Bratislave a Košiciach, ale na svojich facebookových stránkach to už vyzerá inak. Vzhľadom na krízu okolo Covid-19 by sa mali uskutočniť až v máji 2021.

Marika o zmene termínu koncertov informovala na sociálnej sieti.
Marika o zmene termínu koncertov informovala na sociálnej sieti.
Zdroj: Facebok/Marika Gombitová

Honosné stretnutia s českými fanúšikmi, plánované v Prahe a Brne, náhradné termíny dokonca ešte nemajú. Pre umelkyňu, ktorá sa neraz vyjadrila, že jej priaznivci vlievajú energiu do žil, to muselo byť veľmi nepríjemné rozhodnutie. Zvlášť, keď koncerty po dlhoročnej odmlke organizuje zriedkavo, pretože si to vyžaduje veľa fyzických síl a cvičení. Marika je profesionálka a neobjaví sa na pódiu bez predošlej tvrdej prípravy.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.