Mali ísť na ples

Na deň, 14. marca, keď ho videla naposledy živého, nezabudne. „V sobotu ráno som odchádzala prvá z domu, pričom som brala so sebou syna Dominika, ktorého som išla dať varovať kamarátke, a následne som sa chcela pripraviť na večer. Poobede sme mali totiž s Dušanom vyraziť do Trenčína na Ples podnikateľov, kam sme sa rozhodli ísť napriek tomu, že sa zdravotne necítil najlepšie, bol trochu prechladnutý. Keď som odchádzala, ešte bol v posteli, no povedal mi, že skočí na chvíľu do práce, kde mal pripravené podklady pre daňovníčku, ktorá si mala po ne prísť... Okolo 15.00 sme mali vyraziť, pričom zhruba dve hodinky predtým mi ešte volal, že sa nemusím trápiť s obedom, naje sa v práci. Do telefónu mi povedal, že ma miluje, čo však bolo uňho bežné, takže nič špecifické som na jeho správaní nebadala,“ povedala pre sport24.sk. Keď meškal, snažila sa mu dovolať, no márne. Dodnes ľutuje, že ho nešla hľadať aj do kancelárie, hoci jej vtedy na recepcii povedali, že tam nemá auto. Až neskôr sa totiž ukázalo, že si vzal iné...

Dušan Pašek st.je pochovaný v Slávičom údolí v Bratislave.
Zdroj: Matej Kalina

Nesúhlasila so zbraňou

Ľubica Pašeková potvrdila, že zbraň, ktorou sa údajne zastrelil jej muž, mal v legálnej držbe. „Chodieval s jedným človekom na strelnicu... Keď mi ju doma prvýkrát ukázal, dala som mu jasne najavo, že sa mi to nepáči,“ povedala. Absolútne odmieta, že by mal Dušan Pašek finančné problémy. „A že chodil do kasína? Občas si chodieval zahrať, niekedy som šla s ním aj ja,“ povedala s tým, že sa súdila 20 rokov s bývalým vydavateľstvom najčítanejšieho denníka, ktorý napísal, že spreneveril 5 miliónov korún. Najvyšší súd jej dal v roku 2020 za pravdu, že žiadne peniaze zo zväzovej pokladnice nezmizli. „Tým ani niečo také nemohlo byť dôvodom na jeho samovraždu.“

Nedobré vzťahy

Vdovu veľmi trápili vzťahy v rodine. Po smrti Dušana Pašeka sa jeho rodičia otočili druhej neveste chrbtom a prerušili sa aj vzťahy so súrodencami. „Nikdy nezabudnem, ako sa malý Dominik spýtal na babičku, na brata Dušanka: Prečo mi všetci zomreli? Veď si pamätal, že k nám chodievali. Chýbali mu. Ja som sa snažila, prosila som Dušanových rodičov, aby malého aspoň navštevovali. Neprejavili však záujem,“ povedala Šarmu pred časom. Dušan Pašek ml. (†36) sa so svojím nevlastným bratom Dominikom nakoniec zblížil v máji 2020, keď sa stretli na tenisovom turnaji. Ľubica Pašeková je rada, že si našli k sebe cestu, aj keď bola, bohužiaľ, taká krátka.

Hľadala lásku

Pre Ľubicu Pašekovú bol Dušan Pašek st. životnou osudovou láskou, vedela, že takého muža už nestretne. Predsa len otvorila svoje srdce. Po štyroch rokoch sa zoznámila s hudobníkom Jurajom Burianom. „Bol úprimný, mal zmysel pre humor a znovu ma začal prebúdzať k životu,“ povedala nám kedysi.

"Ako Dominik postupne rástol, čoraz častejšie som si uvedomovala, že obaja potrebujeme prestať smútiť a musíme začať normálne žiť. Našla som si priateľa, s ktorým mám druhého syna Sebastiána, čo bol zároveň aj hlavný dôvod, prečo som sa tak rozhodla. Ale nepopieram, že som chcela mať pri sebe aj muža, po ktorého boku budem šťastná. A to aj napriek tomu, že som si bola vedomá, že Dušana už nikto nenahradí. Po čase sa však naše cesty rozišli a dnes je tomu vari štrnásť rokov, čo som sama, a takto mi to vyhovuje," povedala pred pár dňami pre sport24.sk Ľubica Pašeková s tým, že sa dnes venuje práci s realitami a občas si zahrá v nejakom seriáli alebo reklame.

FOTO ĽUBICE PAŠEKOVEJ VO FOTOGALÉRII.