Hovoria o ňom, že ovláda viac ako deväť remesiel. Jiří Suchý je divadelník, spevák, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, grafik, režisér, či zberateľ. Pred viac ako týždňom oslávil deväťdesiate narodeniny, oslavy a pracovné nasadenie sa však podpísali na jeho zdraví.

Muž, ktorý po smrti Jiřího Šlitra vytvoril nezabudnuteľnú dvojicu s komičkou Jitkou Molavcovou, skončil v nemocnici. Čo sa stalo, zisťovali reportéri idnes.cz.

Na snímke herec Jiří Suchý a Jitka Molavcová z českého divadla Semafor vystupujú počas festivalu AMPLIÓN – Nový kabaret & pouličné umenie, 27. septembra 2020. FOTO TASR - Michal Svítok
Zdroj: Michal Svítok

Prišlo mu zle

„Išlo o vyčerpanie a únavu z posledných týždňov, ktoré sa točili okolo premiér a jeho narodenín. Veď ho poznáte, Jiří Suchý nevie odpočívať," potvrdila produkčná divadla, kde herec pôsobí, Lenka Řiháčková. Suchý skolabovať na špeciálnej akcii, v Divadle Semafor, ktorá bola spojená s premiérou nového filmu a diváci si na nej mohli zakúpiť hercove grafické listy.

Jiří Suchý a Karel Gott spolupracovali dlhé roky.
Zdroj: archív

Stále tancuje

Nie tak dávno sa Jiří Suchý ocitol v relácii Všechnopárty Karla Šípa, kde prezradil svoj recept na dlhovekosť. Znie: nepiť, nefačiť, nešportovať  Podľa jeho fanúšikov je obdivuhodné, ako vo svojom veku dokáže hrať a tancovať na javisku, no súčasne mu odkazujú, že jeho humor chcú ešte vídať, tak nech si šetrí sily.

Záchranári médiám poskytli len strohé vyjadrenie, že do nemocnice odviezli muža, ktorý má deväťdesiat rokov a na predstavení skolaboval.