Steven Seagal je v Rusku ako doma a to doslova - od roku 2016 má už aj ruské občianstvo. Pas mu pred kamerami a fotografmi odovzdal sám prezident Vladimír Putin, ktorý má rád bojové umenia a tohto akčného hrdinu obdivuje. Stretli sa už veľakrát, Seagal bol dokonca prítomný aj pri poslednej inaugurácii najmocnejšieho Rusa v Kremli. 
Ruské ministerstvo zahraničných vecí cez víkend oznámilo, že Steven Seagal bol vymenovaný do funkcie jeho osobitného vyslanca pre rusko-americké vzťahy. Jeho úlohou má byť rozvíjanie najmä spolupráce v humanitárnej sfére, v  kultúre, umení či v práci s mládežou. "Reč je o spoločensko-politickej funkcii, ktorá nie je platená," píše sa vo vyhlásení s tým, že Seagal bude akýmsi poslom dobrej vôle. 

V máji tohto roka bol Seagal a jeho manželka Erdenetuya Batsukh osobne sledovali v Kremli Putinovu inauguráciu.
V máji tohto roka bol Seagal a jeho manželka Erdenetuya Batsukh osobne sledovali v Kremli Putinovu inauguráciu.
Zdroj: Profimedia.sk

Sexuálny škandál

Facebooková stránka ministerstva okamžite zažila obrovský nápor. Mnoho Rusov dvíha palec hore ale veľa z nich si aj z funkcie Putinovho obľúbenca strieľa: 

- "A ak sa niekto v Amerike nebude chcieť priateliť, Seagal mu doláme ruku. Alebo nohu."

- "Rusko sa rozumom pochopiť nedá."

- "Ako nízko padol. Tak schudobnel, že je ochotný za ruble pracovať? Ste naivní, ak veríte, že si všetky cesty do Ruska bude platiť sám."

- "Rusko je skvelé miesto pre skrachovaného herca. On nie je taký hlúpy ako o ňom píšu. Našiel si dobrú dojnú kravu. Veď uvidíme, ako sa táto láska skončí.  Veď Gerard (Depardieu dostal tiež ruské občianstvo, poz.red.) napríklad naposledy zdrhol, keď nazval šopou svoju novú vlasť.."

Našli sa aj takí, ktorí pripomenuli Seagalov škandál: "To je do popuku. Práve skrachovaný herec s obvinením zo znásilnenia - už len ten chýbal ako ohnivko reťaze, ktorá vylepší americko-moskovské vzťahy." Herca totiž viacero žien obvinilo zo sexuálneho obťažovania a našlo sa aj znásilnenie. Z toho, že si pred ňou v jeho kancelárii rozopol nohavice a povedal, že chémia by mala fungovať medzi ľuďmi aj mimo filmového pľacu, obvinila herca napríklad herečka Portia de Rossiová. V novembri minulého roka sa k obvineniu pridala herečka Julianna Marguliesová a modelka Jenny McCarthyová. Len pred 4 mesiacmi sa ozvali s nedobrovoľným sexuálnym zážitkom aj herečka Viola Davisová spolu s bývalou holandskou modelkou Reginou Simonsovou.

Odskočil si aj k pestúnke

Seagal nevie ženám odolať, vystriedal aj niekoľko manželiek.  Prvýkrát sa oženil v Japonsku, kam odišiel v sedemnástich študovať bojové umenia. Vzal si dcéru majstra bojových umení, Miyako, s ktorou má dve deti.

Z Japonska však odišiel a akosi pozabudol, že je ženatý - zosobášil sa s herečkou Adrienou La Russa, manželstvo ale bolo anulované.

Snubný prsteň navliekol aj herečke Kelly Le Brockovej, s ktorou má tri deti. Počas manželstva si začal aj s pestúnkou svojich detí a tá mu porodila dcéru. Od roku 2009 je jeho manželkou mongolská tanečnica Erdenetuya Batsukh, s tou má syna Kuzanga. 

Na výstave zbraní v Moskve.
Na výstave zbraní v Moskve.
Zdroj: Profimedia.sk

Nesmie na Ukrajinu

Steven Seagal nemá len ruské ale aj srbské občianstvo, Ukrajina ho ale na päť rokov vyhostila za to, že schvaľuje obsadenie ruskú anexiu Krymu v roku 2014.  Ťažkú hlavu si pre to zrejme nerobí,  priateľsky si posedel aj s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom, ktorý vládne v krajine pevnou rukou.

Steven Seagal nakrútil v Rusku aj reklamu na mobilného operátora: