Na 40 som si už zvykla

Jubilantky sme sa s „nadsádzkou“ opýtali, či ju ani pri rannom vstávaní nepobolieva chrbát viac ako predtým.

Propagátorka zdravého životného štýlu oponuje. „Bolieva ma práveže menej, lebo cvičím viac ako kedysi,“ vysvetľuje Šarmu Adela, ktorá podstatnú časť svojho detstva prežila vďaka otcovi Jozefovi Banášovi v zahraničí.

Ten pracoval v diplomatických službách v Berlíne a vo Viedni a moderátorka priznala, že si tam ako dieťa prešla aj šikanou zo strany spolužiakov. Keby tí vedeli, kto s nimi vyrastá a akú kariéru má pred sebou... 

Adela hovorí, že so štyrmi krížikmi nemá problém. „Ale chápem, že nie je ľahké vyrovnať sa so starnutím. Pre každého je to výzva inej veľkosti,“ zamýšľa sa, no priznáva, že počíta už tri mesiace dopredu, koľko má rokov.

„Vždy si hovorím skoro o rok viac. Takže už som si na štyridsiatku zvykla. A nerada oslavujem. Hlavne nie je na to čas a nerada obťažujem ľudí s trápením, čo by mi mali kúpiť,“ uvažuje nahlas a v rámci bilancovaniaprízvukuje, že je spokojná a vďačná.

„Za všetko. Nemám prečo nariekať ani mrnčať, dostáva sa mi všetkého hojne a hlavne som presvedčená, že človek má vždy to, čo je pre neho v danom období potrebné,“ uvádza Adela, ktorá sa na štyridsiatku necíti.

„Stále som dieťa mojich rodičov a stále sa veľa jaším so svojím mužom. Len mám v prasiatku trochu viac peniažkov,“ priznáva úprimne na margo dospelosti.

Pamätá si veľmi málo

Zdá sa, že Adela patrí k tomu málu šťastlivcov, ktorí žijú pre súčasnosť a lepšiu budúcnosť. O tej totiž môžeme snívať, ba dokonca byť jej aktívnym tvorcom, tak prečo sa nechať limitovať tým, čo už bolo a čo nezmeníme? Aj ona má za sebou veci, ktoré nevyšli.

Sedem rokov žila vo vzťahu s tanečníkom Petrom Modrovským, a hoci cítila, že nie je ten pravý, dávala tomu šancu. Nevyšla jej ani stávka na lásku po boku speváka Tomáša Bezdedu či podnikateľa Rastislava Brezovského.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.