Mnohí si herečku pamätajú najmä ako predstaviteľku Pauly zo seriálu Chlapi neplačú. Po jeho skončení sa z obrazoviek vytratila, ale po účinkovaní v nových telenovelách jej srdce podľa všetkého nepiští. Dokonca odmietla úlohu v novovznikajúcom seriáli Hotel.

Tvrdí, že človek si robí meno aj tým, čo nerobí. Teraz sa teší na dovolenku a priznala, kam by nikdy nešla, aj to, či potrebuje do kufra zbaliť polovicu domácnosti.

Kam plánujete vyraziť na dovolenku?

Keďže nerada cestujem, žiadna dlhá cesta lietadlom mi nehrozí. Nemám strach z lietania, prekáža mi len to, že to všetko tak neskutočne dlho trvá – od vstupu na letisko po výstup z neho. Preto pôjdeme autom niekam k moru a dúfam, že čo najbližšie. Nie som fanúšička striktných plánov a rozvrhov, chceme si to s priateľom užiť a aspoň cez leto sa neviazať na konkrétne termíny a miesta.

Ste typ, ktorý radšej leňoší na pláži, alebo beháte po pamiatkach a ochutnávate miestnu kuchyňu?

Som rada na pláži, ale nie pasívne. Nebaví ma len ležať a opaľovať sa. Som hravý typ, mám rada vodu, preto šnorchlujem alebo hrám loptové hry. A, samozrejme, na dovolenke si doprajem dobré jedlo, to musí byť. Milujem ryby a morské plody. Pri mori chutia skutočne úplne inak.

Ktorá je vaša vysnívaná destinácia?

Lákajú ma miesta v Európe. Ani nie veľkomestá, ale krásne, útulné, romantické mestečká. Raz, keď bude viac času, podniknem takýto výlet.

Kam by ste na dovolenku nešli?

Nikdy by som nešla niekam, kde nie je civilizácia. Iba stromy a ďaleko, ďaleko nič...

Radšej hotel alebo stan?

Hotel, hotel, hotel! Neviem si totiž predstaviť jestvovať niekde bez sprchy, čistej toalety a postele. Okrem toho, ani hmyz nie je môj naj kamarát.

Vyberáte si dovolenkovú destináciu aj podľa toho, kde je to v súčasnosti bezpečné?

Destinácie si nevyberám podľa toho, kde je bezpečne. Rada sa vraciam na miesta, kde som bola spokojná. Na druhej strane, kde je bezpečne?

Patríte k ženám, ktoré sa na dovolenku nevedia zbaliť, pretože majú pocit, že si potrebujú so sebou zobrať polovicu skrine a kúpeľne?

Vôbec nie. Som schopná zbaliť sa aj do ruksaka. Nepotrebujem toho veľa. Hlavne musím mať pri sebe človeka, ktorému verím, s ktorým si rozumiem a máme sa navzájom radi.

Ktorý zážitok z nejakej dovolenky vám napadne ako prvý?

Ako dieťa som párkrát cestovala do New Yorku za starými rodičmi a tam som prvýkrát videla oceán, bola som na Dvojičkách, videla černošku, bola som na horskej dráhe, videla svetové celebrity. Mala som zážitky ako máloktorí moji kamaráti, za čo som babke a dedkovi veľmi vďačná.

Zopár vašich kolegýň sa už stalo mamami, nechystáte sa aj vy v blízkom čase na materskú dovolenku? Alebo najskôr svadba?

Nie som typ ženy, ktorá túži po svadbe, ale rodinu chcem mať určite. Zatiaľ tomu dávame čas, chceme si ešte užiť jeden druhého. Ale čo má prísť, to príde a ak príde, tak nech!

Na televíznej obrazovke sa už tak často neobjavujete...

Mám za sebou krásny rok, plný hlavne divadla. Mala som sedem premiér, niekoľko v SND, ale aj v Aréne a Astorke. Okrem toho hrávam aj v štúdiu L + S, preto sa na nudu naozaj nemôžem sťažovať. V blízkej budúcnosti ma čaká aj natáčanie filmu, na ktoré sa veľmi teším.

Prijali by ste ponuku do nejakého nového seriálu?

Povedala by som to takto: Človek si robí meno aj tým, čo nerobí. Je veľmi dôležité, s akými ľuďmi pracujete a na čom pracujete. Treba sa pozerať trošku aj na seba a vedieť si povedať, čo ma urobí šťastnou a čo nie. Ponuky, samozrejme, prichádzajú, niektoré pekné a zaujímavé, ale napríklad nevychádzajú mi kvôli divadlu, ktorého sa vzdávam ťažko. Niekedy ma zasa projekt jednoducho neosloví.

Nechýba vám tento druh práce – dennodenné nakrúcanie?

Nechýba, hlavne to ranné vstávanie… Roboty som mala, chvalabohu, počas roka dosť a teším sa na leto. Ale chýbajú mi ľudia, ktorých som na natáčaní spoznala. Milovala som celý štáb od kameramanov, zvukárov po rekvizitárov a maskérky. Dojíma ma, keď si kolektív rozumie a spolu každý jeden prospieva k celku, ktorý si doma pozrú diváci a ani len netušia, koľko práce a trpezlivosti za tým všetkým je.

Zbavili ste sa už „nálepky“ skromnej Pauly? Alebo vás ľudia ešte stále registrujú najmä ako túto postavu?

Táto otázka ma pobavila, pretože mám pocit, že to bolo v minulom živote. Sú to pomaličky dva roky a myslím, že Paula už dávno nie som, ani som ňou v súkromí nikdy nebola. Bola to práca, ktorú som sa snažila robiť najlepšie, len čo som však z pľacu odišla, žila som svoj život. Odvtedy som vytvorila kopu iných postáv, ktoré v poslednom období vo mne rezonujú. Ale na Paulu, samozrejme, spomínam v dobrom. Bola to skvelá príležitosť.