Známy člen populárnej kapely Polemic Marek Határ (45) cez uplynulý víkend navždy prišiel o svojho milovaného syna Davida († 16). Informáciu o veľkom nešťastí potvrdil Határov kolega a spevák Braňo Bejzo Bajza. ,,Je to hrozné, nemám slov. Tento pekný deň sa stal pre mňa dosť temný," napísal Denníku PLUS JEDEN DEŇ zronený hudobník.

David († 16) zomrel v sobotu ráno.
David († 16) zomrel v sobotu ráno.
Zdroj: archív/d.h.

Tínedžer mal celý život ešte len pred sebou. ,,0 9:33 hod. prijalo Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Banská Bystrica tiesňové volanie z Plážového kúpaliska v Banskej Bystrici, že 16 ročný chlapec spadol pri behu, udrel si hlavu a krváca. Chlapec bol v bezvedomí, bola zahájená resuscitácia. Záchranná zdravotná služba po príchode na miesto pokračovala v resuscitácii, chlapca napojili na umelú pľúcnu ventiláciu, stabilizovali životné funkcie a transportovali ho do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici na oddelenie anesteziológie a resuscitácie," napísal hovorca záchrannej služby Jozef Minár.

Tínedžer bol milovníkom vodných športov.
Tínedžer bol milovníkom vodných športov.
Zdroj: archív/d.h.

Tam svoj boj bohužiaľ prehral. Marek Határ momentálne prežíva najťažšie obdobie života, pretože svojmu drahému synovi musí s vypätím všetkých síl vystrojiť pohreb.