Hoci je to už osem rokov, mnohí máme ešte v živej pamäti smutné správy z Česka, že Iveta Bartošová dobrovoľne ukončila svoj pozemský život. Desivý bol aj spôsob, ktorý si vybrala. Proti idúcemu vlaku nemala žiadnu šancu. Z jej manžela sa razom stal najznámejší vdovec široko-ďaleko. Josef Rychtář v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ prezradil, že neprejde mesiac, aby sa nezastavil pri jej symbolickom pomníku v Ríčanoch či dokonca na samotnom mieste tragédie!

„Moja prvá cesta vedie vždy na miesto nešťastia. Už len keď o tom hovorím, mám husiu kožu. Najskôr idem do Uhřínevsi, tam som vždy o 11.27, vtedy sa stalo to nešťastie, keď vlaková súprava zobrala Ivetke život. Potom idem k jej pomníku a sem na cintorín,“ priblížil svoj "program" na 29. deň, bez ohľadu na mesiac.

Svoj zármutok však nemá veľmi s kým zdieľať, pretože s nikým z Ivetinej rodiny od smutnej udalosti neudržiava kontakt. Priblížil, že jedným z dôvodov môže byť aj fakt, že svojho času odmietol dať rodine časť jej popola, lebo to považoval za nevhodné. Prišlo mu to zvláštne a prirovnal to k odrezaniu časti ruky človeku!