Božský Kája podľahol rakovine v októbri 2019. Najväčší šok to bol samozrejme pre najbližších. Napriek bolesti zo straty muža a otca jej dvoch malých dcér, sa vdova Ivana Gottová snažila udržiavať jeho pamiatku. Postarala sa o vydanie knihy Má cesta za štěstím či uviedla osobne do kín dokument Karel.

Čo sa ale nedarilo kvôli korone zorganizovať, bol spomienkový koncert. V apríli ale potešila fanúšikov rovno dvoma júnovými termínmi. Hneď na prvom sa dočkali prekvapenia v podobe vystúpenia spevákovej dcéry Charlotte Elly (16). Ono to vlastne až také prekvapenie nebolo, veď Charlotte podedila hudobný talent. Dokázala to už ako malé dieťa v účinkovaní v muzikáli Matta Hari a tiež keď naspievala s otcom dueto Srdce nehasnou.

Dodala jej istotu


Počas nedeľňajšieho koncertu jej na javisku dodávala istotu Dara Rolins. Spolu zaspievali hit Zvonky šťastia, v ktorom hviezdila s maestrom malá Darinka v osemdesiatych rokoch. Dara sa na instagrame sympaticky vyznala z pocitov zo stretnutia s tínedžerkou: „Dnes mám po svojom boku kúsok Karla, jeho Charlottku.” Dievčatá sa prekvapivo podelili v pesničke tak, že Charlottka zaspievala Darinu časť pesničky po slovensky a Dara si vzala na starosť Gottov nezameniteľný hlas.

Podľa českého Blesku sa s peknou akciou spája aj pikantná kontroverzia - Ivana Gottová totiž ani na jeden z dvoch koncertov nepozvala Gottovu najstaršiu dcéru Dominiku (48). Tá sa nechala počuť: „Asi si zabudla, že som jeho dcéra a to mi nikto "neodpáře". Vnucovať sa nebudem!“ odkázala z Fínska prostredníctvom denníka Aha! s tým, že praje, aby sa akcie vydarili, hoci bez otca to aj tak nebude ono.