Spevák a moderátor Marek Koleno sa nedávno stal dvojnásobným otcom. Už čoskoro ho čaká ďalšia výzva - živé prenosy šou RTVS Zem spieva, v ktorom s objaví s kolegami Dominikou Morávkovou a Danielom Kisom.

Folklórna reakcia štartuje už v sobotu reprízou semifinálového kola, následne prídu "lajfky". Koleno nám ešte predtým povedal, kto čerstvého otecka vtedy zastúpi doma.

Kedy sa vám narodil synček? Boli ste pri pôrode?

Samuel sa narodil v novembri. Je úžasné, že som stihol pôrod a mohol som byť pri tom. Jednak preto, že pri Emke sa to nepodarilo - narodila sa predčasne, a tiež, že som mal možnosť vidieť zázrak života celkom zblízka. Bol to silný zážitok. Klobúk pred všetkými mamami. 

Čo vás na role otcovstva najviac fascinuje a čím sa otcovstvo odlišuje od teórie?

Asi každému rodičovi skôr, či neskôr jeho dieťa nastaví zrkadlo. Je to známa pravda, lenže keď to pocítite na vlastnej koži, tak je to zrazu osobné a veľakrát nie príjemné. Pozitívne je, že ma to núti byť lepším človekom, aby si zo mňa deti mohli vziať to najlepšie. Čakám však, čo príde keď bude Samuel väčší, lebo však čím viac detí tým viac zrkadiel a dnes ešte neviem aký uhol Samuel nastaví tým svojim :D

Čoskoro začnú priame prenosy šou Zem spieva, ktorú spolumoderujete. Kto bude manželke vtedy pomáhať. Zastúpi vás niekto?

Je úžasné, že máme veľkú rodinu a veľa známych a priateľov, ktorí len čakajú na príležitosť vypomôcť s babysittingom. O to sa nebojím. Tiež je super vedieť, že mi pred telkou budú držať palce, aby som všetko zvládol tak ako treba :)

Aj vaša kolegyňa zo šou a speváčka S hudbou vedmírnou Dominika Morávková sa stala mamou.  Vymieňate si rady?

Myslím, že si nedávame cielené rady ohľadom rodičovstva. Asi skôr “nasávame” z konkrétnych stretnutí naších rodín s deťmi a inšpirujeme sa navzájom. Aj keď je pravda, že Dominika si viac o rodine a deťoch rozpráva s mojou Pavlou, než so mnou. No viete, matky… :D Mňa určite na Morávkovcoch inšpiruje zdravý životný štýl: stravovanie, cvičenie, ktoré zdieľajú aj s deťmi.