Okrem toho, že speváčka Martina Kmeťová, alias Tina, vždy vynikala svojím speváckym talentom, vytŕčala z radu aj vizážou. Od priemerného Slováka sa líšila minimálne farbou pleti. Mnohí si roky mysleli, že je Rómka, lenže Tinine korene v skutočnosti siahajú ďaleko za hranice, až do Afriky. O svojom pôvode nikdy nechcela hovoriť, hoci to aj jej fanúšikov nesmierne zaujímalo. Keď v minulosti dostala otázku na svoj pôvod, väčšinou sa odpovedi vyhýbala alebo povedala, že sú to otázky skôr na jej mamu. Teraz vďaka Instagramu svojim priaznivcov predstavila ďalšiu časť rodiny. Výlet do Afriky dostala od svojho manžela, rapera Separa, a vybrala sa teda na iný kontinent spoznávať život a zvyky druhej polovice svojej DNA.

K fotografii s otcom dala dlhý komentár

"Toto je Tino Obama. Do roku 2001 bol jediným chirurgom v regióne, často robieval aj 24 hodinovky, keďže iná možnosť nebola. Od roku 2003 sa stal na dlhé roky ministrom zdravotníctva v GUINEA EQUATORIAL. Špecializuje sa aj na cudzokrajne choroby a medicínsku geografiu a neskor tieto odbory aj vyučoval. Býval poradcom prezidenta a čo sa týka lekárskeho poradenstva, je poradcom v rámci otázok zdravia pre prezidentskú rodinu. Stojí za postavením niekoľkých nemocníc, či kliník v krajine a na vlastné oči som videla každodennú pomoc nielen vlastnej rodine. Bol členom panafrického parlamentu, občas mi pošle fotku zo zasadania OSN," hrdí sa speváčka. Hoci detstvo bez biologického otca nie je jednoduché pre žiadne dieťa, Tina na svojej ceste za africkou rodinou všetko pochopila, odpustila a na minulosti by nezmenila ani sekundu. 

Tinin bilogický otec
Tinin bilogický otec
Zdroj: Instagram/tinaslovakia

"Aj keď to môže znieť, že je rozlietaný diplomat, čo na nikoho nemá čas, nie je to tak. Ľudia ho vnímajú veľmi pozitívne, majú ho radi (jak si tam tak vykračuje po uliciach v šľapkách...), je nápomocný, môžu sa na neho spoľahnúť a obrátiť. Spôsob jeho života a podmienky v akých žije, vôbec nenasvedčujú tomu, že by zneužíval svoje postavenie na sebaobohacovanie. Hostili nás v najchudobnejších oblastiach, kde má rodinu. Nosí im jedlo vždy, keď ide okolo, nikdy predtým som nevidela, že by sa niekto takto staral napríklad o vdovy po svojich bratrancoch. Proste nezabudol. A on si to ani nejak moc neuvedomuje, nič nečaká naspäť, proste takto žije a nerieši. Napísal aj knihu, je vydaná v niekoľkých  jazykoch, pár ks. anglickej verzie som priniesla aj na Slovensko. Keďže zažil aj časy kolonizácie, má veľa toho čo povedať o histórii krajiny, o medzinárodných vzťahoch, či o novej ére, kedy sa objavili OBROVSKÉ ložiská ropy a ako to zmenilo drobnú krajinu, ktorá na niečo také ani nemôže byť pripravená. Je to týpek, čo hra aj na gitare a nejaké moje pesničky sa už naučil, mali sme aj vystúpenie," píše Tina na svojom instagramovom profile. 

" Život zariadil, že sme žili oddelene a je to ÚPLNE v poriadku, lebo stopa, akú zanecháva v tisícoch ľudských životov u tých, ktorí potrebujú alebo potrebovali pomoc vo svojej krajine, je omnoho dôležitejšia ako ja. Dnes ROZUMIEM a keby som sa mala vrátiť v čase, NEZMENÍM ANI MILISEKUNDU a prejdem si všetkým rovnako," dodáva úprimne. 

So sestrou Aliciou. Okrem
nej má ešte sestru Vaness
a dvoch bratov v Európe.
So sestrou Aliciou. Okrem nej má ešte sestru Vaness a dvoch bratov v Európe.
Zdroj: Instagram/tinaslovakia

Od komercie k pochopeniu

Tina sa narodila v Prešove, vyrastala v Košiciach a rozbehla skvelú kariéru. Podľa jej slov je srdcom herečka, živila ju však hudba. Po tom, ako sa stala dvojnásobnou mamou, zavesila muziku na klinec. Tina sa snaží čo najviac vzďaľovať od komercie a zmysel života hľadá už celkom inde. Vlastnú cestu si zvolila aj v prípade nepríjemnej diagnózy, ktorou trpí už pár rokov – sklerózy multipex. S chorobou sa rozhodla nebojovať, neužíva lieky, ale ako sama tvrdí, prijala ju. Pri tomto vážnom chronickom ochorení imunitný systém napáda vlastnú nervovú sústavu. Zdá sa, že Tina sa cíti v plnej sile a zdraví, keďže sa vybrala na kontinent, kde sa odporúča absolvovať aj nejaké očkovania.

Tina
vyrastala
na Slovensku.
Časť
rodiny má
aj v Afrike.
Tina vyrastala na Slovensku. Časť rodiny má aj v Afrike.
Zdroj: Instagram/tinaslovakia

Stojí to za to

Z fotografií, ktoré speváčka pridáva na sociálnu sieť, srší šťastie a pohoda. „Otec už dlho vraví, že som úplne ako babka. Živé tornádo plné energie, ktoré má pre ľudí zvláštny magnetizmus,“ napísala v jednom statuse. „TINA dali vygravírovať na rovník, nech je jasné, odkiaľ je 50 percent mojej DNA. Dnes mám 35 a ďakujem za všetko. Úplne všetko... Som tu... spoznávať zvyšok rodiny, tety, strýkov, bratrancov... spoznávať temné aj svetlé stránky Afriky, autenticky, nesprostredkovane skúmať život, ísť na hrob starých rodičov, jesť jedlá predkov, tancovať s rodinou... roky trvalo, kým som konečne pochopila pôvod lásky k Atlantickemu oceánu,“ napísala v deň svojich narodenín, 11. marca.

Prívesok, ktorý dostala jej urobil obrovskú radosť.
Prívesok, ktorý dostala jej urobil obrovskú radosť.
Zdroj: Instagram/tinaslovakia