Herečka a speváčka Maja Velšicová pred niekoľkými mesiacmi vyrukovala s nečakanou správou. Svoju milovanú poschodovú vilu vo vychýrenej časti Bratislavy pustila do predaja. Strechu nad hlavou, ktorá jej poctivo slúžila približne šesťdesiat rokov, sa rozhodla zbaviť z praktických i finančných dôvodov.

Dom, ktorého prízemie s terasou obýva Maja Velšicová a vrchné dve poschodia jej syn Mário, bol jednak veľký, ale najmä v sebe viaže obrovskú sumu peňazí. A o tú poprosil spomínaný syn, ktorý sa plánuje vysťahovať do Spojených štátov amerických a začať tam žiť svoj sen.

Môže za to NAKA

Poprednej slovenskej umelkyni, ktorá stále žne úspechy v televíziách Senzi či Šláger a má tam aj vlastné relácie, nezostalo nič iné, len svojmu dieťaťu ustúpiť, hoci netajila, že jej je ťažko.

„Dedičstvo, ktoré malo byť podelené po mojej smrti, sa musí rozdeliť teraz. Povedala som si, že deťom treba pomáhať, keď o to požiadajú,“ povedala nám pred časom herečka, ktorej aj starší syn Boris pred rokmi utiekol do USA.

Na snímke je speváčka Maja Velšicová vo svojom dome v Starom meste Bratislavy.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

A tak sa vila na Palisádach pod Slavínom v hlavnom meste ocitla v ponuke realitného portálu. Najskôr skryto, neskôr s plnou pompou. Bohužiaľ, takto to zostalo po celý čas až doteraz.

„Nie, náš dom sme ešte nepredali,“ povedala Šarmu Maja a zavtipkovala, že to bude azda tým, že mnoho majetných tiežpodnikateľov, ktorí by na to mali dostatok peňazí, posadila Národná kriminálna agentúra za mreže.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že za dom s pozemkom 416 štvorcových metrov si rodina pýta necelé dva milióny eur. „Viete, kto ide po lokalite, tak to ocení. Je tu naozaj príjemne, aj vzduch tu je lepší vďaka množstvu stromov v porovnaní s inými časťami Bratislavy,“ zamyslela sa kabaretiérka, ktorá sa hrdí titulom národnej umelkyne českej a slovenskej pesničky.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.