Speváčka Katka Knechtová vždy pôsobila ako chlapčenský typ. Máme ju zafixovanú v športových outfitoch, s gitarou v ruke, s tým, že líčeniu a ani celkovej úprave zovňajška veľa času nevenovala. Katka to pripisuje aj tomu, že sa pohybovala najmä medzi mužmi a zmena imidžu jej začala vŕtať v hlave, až keď sa vydala na sólovú dráhu. „Kedysi som bola čisto v mužskom kolektíve, ale odkedy fungujem sama, začala som viac vnímať ženskosť a podobné veci. Ešte keď som bola s Pehou, nenapadlo mi dať sa nalíčiť predtým, ako vyjdem na pódium. Teraz, keď idem medzi fanúšikov, beriem to omnoho zodpovednejšie. Mám pocit, že by som mala nejako vyzerať, a aj si to užívam,“ priznáva brunetka. Na zmenu ju naštartovala nespokojnosť samej so sebou, čo určite pozná väčšina žien. Katarína otvorene hovorí, že cesta k premene vôbec nebola jednoduchá.

Hollywoodsky úsmev

Keď sa Katka usmeje, jej dokonalé zuby vzbudzujú priam závisť. O to väčšmi, že nejde o žiadne špeciálne implantáty. Tajomstvo jej pekného úsmevu je v zubnom strojčeku, ktorý na nej nikto nikdy nevidel. „Nemohla som si dovoliť kovové konštrukcie v ústach, a keďže spievam, potrebovala som aj poriadne vyslovovať. Chodila som k dentistovi do Břeclavi, ktorý mi nasadil ,neviditeľný‘ strojček. Ďalšia veľmi zásadná vec mojej premeny bola tá, že som si vyhradila čas sama pre seba,“ vysvetľuje Prešovčanka a dodáva: „Bojovala som aj s nadváhou, komplexmi, mala som už aj zdravotné problémy. Všetko mi na mne prekážalo a musím povedať, že cesta k zmene je naozaj dlhá. Som rada, že prináša ovocie. Zmena človeka naštartuje a začne sa to prejavovať pozitívne v práci aj v osobnom živote. Keď odstránite zo života bloky, čo vás brzdia, potom to už ide. Chce to však sebadisciplínu.“

Ide o vek

V súvislosti so speváčkinou zmenou vizáže sa často spomínajú aj dermatologické zásahy. Katarína priznáva, že minulý rok absolvovala dvakrát drakuloterapiu, inak si dopraje iba pravidelné masáže tváre. Ten, kto má na svedomí jej konečnú podobu, je jej osobná vizážistka. „Rozumie mojej tvári. Nemám napichané pery, ale moja Lucy mi ich pomocou rúžov opticky zväčšuje. Používam skôr telové rúže a lesky na pery, ktorými sa to dá trošku oklamať. Nemaľujem si ich načerveno ani nijako výrazne, lebo ma to zbytočne sprísňuje. Silnejšie mi líči oči a zvýrazňuje lícne kosti. Ale tvár sa mi zmenila aj preto, lebo som dosť schudla a mám už aj viac rokov,“ smeje sa Katka.

V rámci zvýraznenia svojej ženskosti vyskúšala aj blond vlasy, no necítila sa s nimi dobre. Musela sa výraznejšie líčiť, a keď bola bez mejkapu, vraj si pripadala ako laboratórna myš. Preto je z nej opäť brunetka.

Neoblečie si hocičo

Svoju premenu Katarína Knechtová poňala veľmi dôsledne. Našla si módneho štylistu, ktorý jej vždy poradí, čo jej svedčí a čo nie. „Nie som typ, ktorý si môže dať na seba hocičo. Nepristanú mi výrazné vzory ani šialené kombinácie. Sú ženy, ktoré si môžu obliecť aj vrece a vyzerajú úžasne, ale to nie je môj prípad. U mňa fakt platí, že v jednoduchosti je krása, preto dávam prednosť minimalizmu. Moja obľúbená farba je čierna a sedí mi aj červená, takže preferujem farebný kontrast a jednoduché, čisté strihy oblečenia. Dlho mi trvalo, kým som našla takého človeka. Lebo okrem toho, čo vám pristane, musí človek, ktorý vám radí, vedieť, v čom sa cítite dobre. Ak nie ste stotožnení s tým, čo máte na sebe, vidno to. A je skvelé, keď sa naučíme schovávať svoje nedostatky,“ tvrdí s úsmevom.

Strava a pohyb

Spomínaná nespokojnosť priviedla Katarínu aj k dverám osobnej trénerky Márie Liptákovej. Začínala u nej od nuly, predtým totiž nikdy necvičila a ako milovníčka typickej slovenskej kuchyne si nutričný obsah jedla nikdy neprepočítavala. „Moja trénerka dostala do rúk naozaj dobrý materiál. Stále ma dáva poriadne do laty. Baví nás, že sa vzájomne od seba učíme. Robíme cvičenia, pri ktorých posilňujeme s vlastnou hmotnosťou,“ vysvetľuje. Strava je v jej živote samostatná kapitola a v tomto smere viackrát začínala od začiatku.

„Priznám sa, že to boli pre mňa muky, myslela som, že sa z toho zbláznim. Musela som dodržiavať pravidelnosť a množstvá, naučila som sa, kedy si mám dať sacharidy, kedy bielkoviny. Určitý čas trvá, kým sa metabolizmus naštartuje. Musíte tomu dosť obetovať, no teraz to pre mňa už nie je ťažké. Ale pamätám si, keď som už nabehla na nejaký systém, zrazu som musela byť dva týždne na výjazde, lebo sme koncertovali. Vtedy sa celkom nedá dodržiavať stravovací režim, pretože máte úplne posunutý biorytmus. Keď som sa vrátila z koncertnej šnúry, mala som dve kilá naspäť a musela som začať odznova. Preto mi to trvalo tak dlho,“ vymenúva úskalia svojho chudnutia.

Našťastie, nevzdala sa a hovorí, že tak ako mnohé iné ženy, aj ona sa na ceste za premenou veľakrát potkla a spadla. Podstatné však je, že sa vždy postavila a pokračovala ďalej. Keďže si túto cestu vyskúšala na vlastnej koži, chcela by radiť ženám s podobnými problémami a robiť skupinové cvičenia. Vie totiž veľmi dobre pochopiť zlyhania, sama na sebe sa naučila, ako funguje telo a ako sa treba nastaviť na zmenu životného štýlu. „Aj keď to znie ako klišé, u mňa to fungovalo aj na telesnej schránke,“ dodáva na záver.

Odborníčka hodnotí

„Pleť Katky Knechtovej vyzerá na fotografii veľmi žensky a prirodzene. Určite je za tým aj výborná práca vizážistky, pretože má bezchybný mejkap. Nevidím podeň, ale na docielenie takéhoto efektu môžu dámy absolvovať neinvazívnu fotorejuvenizáciu, nejaký ,refreš‘ pokožky, prípadne injekčnú mezoterapiu s kyselinou hyalurónovou. Kyselina rozjasní kožu, keď je unavená. Dámy tieto procedúry žiadajú od tridsiatky,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Adriana Tomeková.
Plnšia tvár
Môže sa docieliť čerstvou aplikáciou botulotoxínu do čela. Líca sa vtedy dočasne zvýraznia. – Katka priznala iba drakuloterapiu a masáže tváre.
Väčšmi otvorené oči
Na docielenie tohto efektu sa dá trošku pohrať s botulotoxínom. – Speváčke vraj pomohol dokonalý mejkap.
Výrazné lícne kosti
Ak túžite po dominantných lícnych kostiach, môžete si dať do nich aplikovať kyselinu hyalurónovú. U speváčky ide skôr o dôsledok schudnutia.