Už mesiac je moderátor otcom dcérky Sáry. V posledných rokoch sa netajil, že na otcovstvo sa teší a nevie sa ho dočkať. Naplnil uplynulý mesiac jeho očakávania? „Cítim sa v tom veľmi príjemne, je to fajn. Mám pocit, že je to niečo, čo ma v živote čakalo, malo prísť a teraz, keď ma to postretlo, nesmierne sa teším, je to super,“ žiari Sajfa.

Nesmrdí

Aká je jeho úloha v starostlivosti o dcérku? S čím pomáha manželke Veronike Cifrovej Ostrihoňovej (30)? „Ja som hlavný prebaľovač, to je zatiaľ moja úloha, na ktorú si trúfam, a je mi najprirodzenejšia v tomto štádiu,“ vychrlil Sajfa bez zaváhania. Neštíti sa teda nevábne poznačených plienok? „Nie, vôbec. Práveže to je zatiaľ bezzápachové. Dieťa vlastne začne kakať smradľavé, keď začne jesť stravu, takže to máme ešte pár mesiacov čas,“ reaguje pohotovo moderátor.

Pri narábaní s novorodencami majú často problém aj samotné ženy matky, nieto muži. Nebál sa Sajfa dcérku prvé dni chytiť? „Určite tie prvé momenty sú také, že áno, človek má strach. Je to predsa živá bytosť, je to nejakým spôsobom tvoja bytosť, takže človek je opatrný. Ale mám pocit, že s pribúdajúcimi dňami je to oveľa jednoduchšie a s tým celým sa narába čoraz ľahšie. Zvykol som si,“ vysvetľuje, ako sa zžíva s dcérkou a rolou otca. „Však už je to naveky, to mi všetci hovorili, že proste toto je už navždy, už to nie je sranda. Ale zas stále je to sranda, len si uvedomujem, že som za malú zodpovedný.“

Láska sa násobí

Asi každá matka povie, že láske k dieťaťu sa nič nevyrovná a nedá sa porovnať s láskou k mužovi. Ako je na tom moderátor? „Súhlasím s tým. Aj dnes som Veronike vravel, že si nemyslím, že teraz som rozdelil moju lásku medzi dve bytosti – manželku a dcéru, ale mám pocit, že aj keď by sa to akoby rozdelilo, tak sa to ešte znásobilo. Tak to vnímam z mojej pozície. Z môjho pohľadu je však vzťah matky a dieťaťa naozaj výnimočný. Keď vidím, ako Veronika s malou komunikuje, ako ju drží, hladká, to je nádherné. Mám z toho až ,guču‘ v krku. Je to krásne, príroda to tak úžasne zariadila a som rád, že môžem byť pri tom,“ vyznal sa Sajfa.

Krásna od začiatku

Keď sme sa ho spýtali, či je na jeho novej životnej úlohe niečo, čo neočakával a prekvapilo ho, pokračoval nadšene. „Nečakal som to, že dieťatko bude také krásne, keď sa narodí. Sú decká, ktoré sú všelijako pokrčené, čo je jasné, keďže sú v mamine deväť mesiacov a potom sa tlačia von. Ale ona… Jasné, každá matka povie, že jej dieťatko je najkrajšie, je to úplne normálne. Ale objektívne vieme povedať, že niektoré deti sú krajšie, niektoré menej, aj keď všetky sú, samozrejme, nádherné. No niektoré je dotlačené viac, niektoré menej. Mám však taký pocit, že keď som sa na Sáru pozrel, od začiatku bola taká krásna, že dúfam, že jej to ostane.“ Z jeho slov sa zdá, že Matej sa do novej ženy vo svojom živote zaľúbil. „Tak jasné, taký je vzťah otca a dcéry,“ pritakáva.

Matej si úlohu otca pochvaľuje a snaží sa manželke pomáhať.
Matej si úlohu otca pochvaľuje a snaží sa manželke pomáhať.
Zdroj: Instagram