„Sťahujem sa, idem do pôvodného domu, kde sme kedysi bývali a ktorý rekonštruujem. Bude to môj nový začiatok,“ priznala Alena Heribanová.Moderátorka sa ešte donedávna delila o rovnakú strechu nad hlavou s herečkou Vandou Turekovou. Tá ju po rozvode, ktorý prekvapil národ, vystriedala po boku spisovateľa Jozefa Heribana.

Vzťahový trojuholník síce líhal do postelí na rovnakej adrese v jednom rodinnom dome, no jeho členov od seba separovali nielen schody, samostatné bytové jednotky, ale i nadhľad vyzretých dám. Ako teda vyzeralo ich nažívanie si v lukratívnej štvrti bratislavského Starého Mesta?

Jozef Heriban a Alena Heribanová v čase, keď ešte boli šťastní.
Jozef Heriban a Alena Heribanová v čase, keď ešte boli šťastní.
Zdroj: archív

Všetko sa to začalo v septembri 2017, keď presiakli informácie, že prominentný pár sa po 40 rokoch rozvádza. O dva mesiace bolo po všetkom. Dlhé dekády rokov, ktoré exmanželia spolu žili, im do života priviali úspešné dcéry Tamaru a Barbaru, ale aj mnohé spomienky ukryté v ich niekdajšom sídle.

Nie div, že navždy opustiť nenápadnú vilu sa sprvu nechcelo ani samotnej Heribanovej. Príchod herečky Vandy Turekovej na scénu zrejme všetko urýchlil a hviezda RTVS či bývalá služobnica v diplomacii si svoje kufre predsa len zbalila. Miesto, kde teraz prechodne býva, prezradiť nechcela.

Manželia Heribanovci bývali v tomto dome v bratislavskom Starom Meste. Teraz v ňom býva s novou priateľkou Vandou Turekovou. Moderátorka Alena Heribanová sa z domu odsťahovala.
Manželia Heribanovci bývali v tomto dome v bratislavskom Starom Meste. Teraz v ňom býva s novou priateľkou Vandou Turekovou. Moderátorka Alena Heribanová sa z domu odsťahovala.
Zdroj: Google street view

Pod jednou strechou


Alena Heribanová sa prítomnosti exmanželovej novej priateľky nevyhla. „S Jozefom sme dospelí ľudia, ktorí spolu korektne vychádzajú a sme v normálnom kontakte. Je prirodzené, že kým som bývala v pôvodnom dome, občas sme sa stretli, býva tam so svojimi deťmi,“ povedala Šarmu moderátorka a naznačila, že išlo o formálnu záležitosť. „Dom je rozdelený na dve samostatné bytové jednotky, má prvé poschodie a schody nahor, kde je takisto samostatná časť. Ja som tú svoju predala, a to je všetko, žiadna senzácia,“ prízvukuje.

Na našu otázku, či si občas predsa len nezbehla požičať kilogram múky od Turekovej, sa len pousmeje. „Na to vám ani neviem čo povedať...,“ zatvári sa naoko pohoršene bývalá šéfka Slovenského inštitútu vo Viedni.