Koncom minulého roka Slovensko šokovala správa, že moderátorka Vera Wisterová (40) prišla o svojich dvoch synov, osemročného Harlowa a päťročného Thea. Ich otec Jeremy Hulsh (40) ich uniesol z bratislavského nákupného centra do Ameriky, kde sa s nimi skrýva na neznámom mieste. Síce bol naňho vydaný medzinárodný zatykač, ale zjavne to nepomohlo. Súdy v USA boli na jeho strane, naopak, obvinili slovenské súdnictvo, že mu upreli zákonné otcovské práva.

 

Otvorený boj

Vojna o deti sa načas presunula do médií, kde sa bývalí partneri navzájom obviňovali, či už priamo, alebo prostredníctvom právnikov. Dokonca sa do kauzy zamiešala aj americká novinárka Malina Saval, ktorá v čase, keď bol Jeremy ešte s deťmi nezvestný, zverejnila ich spoločnú fotku. S odkazom, že sa všetci traja majú dobre, s novinármi však komunikovať nemienia.

Časom teda mediálna kauza utícha. Znamená to, že Vera a Jeremy konečne začali myslieť na deti, zložili zbrane a začali komunikovať navzájom?

Odborníci varujú, že manželstvá s cudzincami sú rizikové. Láska je však slepá.
Odborníci varujú, že manželstvá s cudzincami sú rizikové. Láska je však slepá.
Zdroj: Archív NMH

Posun v spore

Podľa informácií Šarmu je to pravda len spolovice. Ani mama, ani otec sa práva na synov nemienia vzdať a Jeremy ich rozhodne na Slovensko nechce vydať. Posun je však v tom, že moderátorka sa už s Harlowom a Theom stretla. Nenaplnili sa teda katastrofické scenáre z obdobných káuz, keď rodič svoje unesené ratolesti nevidí celé roky. Najmä ak ide o únos do zahraničia.

Otec je vo výhode

Jeremy je však zrejme v USA natoľko "silný v kramflekoch", že Vere dovolil stretávať sa so synmi. A ona to využila. Samozrejme, vídať sa môžu iba na americkej pôde, kde pravidlá určuje Hulsh. Vera navyše musí prehryznúť aj rôzne ponižujúce procedúry, aké na Slovensku prežíval on.

Napríklad keď sa so synmi ako nedôveryhodný mohol so svojimi deťmi vídať len v sprievode tretej osoby, ktorá ho kontrolovala. Teraz pre zmenu americké úrady preverujú Veru a jej nového partnera, či je pre deti vhodná spoločnosť a nemôže ohroziť ich psychický či mravnostný vývin.

Anketa
Myslíte si, že sa moderátorkine deti niekedy dostanú na Slovensko?
  • 15%
  • 85%