Správa o tom, že Katarína Saganová (30) už netvorí pár s naším najlepším cyklistom, prišla ako blesk z čistého neba. Cyklista oznámil rozpad ani nie trojročného manželstva na sociálnej sieti pred najťažšou etapou Tour de France. Fanúšikovia boli v šoku a väčšinou mu odkazovali, že robí veľkú chybu, pripomínali mu, ako sa nedávno objavili vo Vatikáne ako šťastná rodinka a konštatovali, že dnes už ľudia nevedia bojovať o lásku. Dôvod, prečo dal cyklista oficiálne vyhlásenie, bol, že do istého denníka prišiel anonym o ich rozchode a vraj s nezmyslami. Preto chcel uviesť všetko na pravú mieru radšej verejným vyhlásením. Urobil to takto: „Po dlhom a dôkladnom rozhovore sme s Katkou dospeli k záveru, že by bolo oveľa lepšie, ak by sme ako pár skončili. Cítime, že by sme mali pokračovať v našich životoch ako dobrí priatelia a obaja súhlasíme, že je to správne rozhodnutie,“ napísal na sociálnej sieti.

Veľkolepá svadobná hostina bola v luxusnom hoteli v Tatrách.
Zdroj: Profimedia.sk, Martin Domok, ľubomír Mravec, Instagram

„Zaľúbili sme sa do seba, prešli sme fantastickú cestu a dostalo sa nám požehnania v podobe krásneho syna Marlona. Katka je dôležitou súčasťou môjho života, podporovala ma počas všetkých tých rokov v mojej profesionálnej kariére a je skvelou matkou. Necítime k sebe nič zlé, iba pôjdeme svojou cestou so vzájomným rešpektom. Naším spoločným zameraním bude teraz Marlon. Budeme robiť všetko pre to, aby sme mu poskytli starostlivé prostredie pre jeho výchovu a budeme oddanými a milujúcimi rodičmi, ktorých potrebuje.

Zarába, kade chodí

Z nenápadného húževnatého slovenského cyklistu sa za pár rokov stala celosvetovo známa hviezda. Chlapec zo Žiliny, ktorý vyrastal v skromných podmienkach, dnes zarába šesť miliónov eur ročne. A nielen na cyklistike. Peter veľmi rýchlo pochopil, že svoje meno môže využiť aj na ďalšie zárobky. Takmer každý jeho príspevok na sociálnej sieti znamená reklamu pre nejakú značku, a tak mu pravidelne cinkajú na účet okrem cyklistického platu ďalšie tisícky navyše. Počas toho, ako športovec stále stúpal hore, mu do života prišla Katka, ktorá sa v devätnástich dostala do finále finále Miss Slovensko. Svojou krásou zatienila všetky ostatné, ktoré sa okolo Petra motali.

Zdroj: Archív

Nahradila profíka

Peter netvrdil, že to bola láska na prvý pohľad, ale nakoniec si predsa celkom získala jeho srdce. Katka je chytrá žena – študovala manažment v Banskej Bystrici, potom odišla do Česka a Holandska. Po škole pracovala v banke v Austrálii, ale skúsenosti nabrala ešte predtým v rodinnej firme, kde pomáhala s marketingom. Pomaly začala rozumieť aj cyklobiznisu. V roku 2015, keď sa za Petra vydala, dokonca nahradila jeho profesionálneho mediálneho manažéra Jozefa Korbela. Vytvorili podobný model ako tenistka Dominika Cibulková s Michalom Navarom, bývalým štátnym úradníkom, ktorý sa stal nielen jej životným partnerom, ale aj manažérom. Katka mala informácie pod kontrolou a Petrovi filtrovala iba tie najpodstatnejšie. Život ako z rozprávky pokračoval a minulý rok koncom októbra sa Peter s Katkou stali rodičmi malého Marlona. Lenže zo šťastnej rodiny sa dlho netešili.

ROZCHOD SAGANOVCOV: Trápne a úbohé – fanúšikovia nakladajú Petrovi. Objavila sa aj šokujúca špekulácia

Kým nemali syna, často ho sprevádzala na pretekoch.
Zdroj: Profimedia.sk, Martin Domok, ľubomír Mravec, Instagram

Koľko komu?

Hoci dal Peter Sagan oficiálne vyjadrenie s tým, že s manželkou idú od seba, dôvody nekomentoval. Dal tak priestor mnohým špekuláciám. Tie, že medzi neho a Katku sa dostala tretia osoba, vyvrátil. V okolí cyklistu sa šepká, že Katka nakoniec nezvládla život v zlatej klietke. Kým sa nenarodil malý Marlon, mohla svojho muža sprevádzať na cestách, ktoré si sama vybrala. Často sa pri ňom objavovala na pretekoch najmä v Amerike. No s malým bábätkom to už nie je také jednoduché a musela často tráviť dni a noci sama doma. Peter je na vrchole svojej kariéry, a tak je logické, že najviac času trávi na tréningoch, a keď netrénuje, preteká.

Sokyne v tesnej blízkosti. Takto dopadlo STRETNUTIE DARY a JASMINY

Osobný karavan, aký vlastní, vyjde na cca 100 000 eur .
Zdroj: Profimedia.sk, Martin Domok, ľubomír Mravec, Instagram

Katarína vraj z toho začala byť poriadne nervózna, čo sa zase nepáčilo jej slávnemu mužovi. Ani jeden nechcel upustiť zo svojich požiadaviek, a tak sa zhodli aspoň na tom, že sa rozídu. Katka zatiaľ ostala žiť v luxusnom Monaku. Či ostanú naozaj kamaráti, sa uvidí neskôr. V hre sú totiž obrovské peniaze, keďže Peter patrí medzi najlepšie platených cyklistov.

Toto nadobudli počas manželstva

  • Plat v roku 2016 – 4,5 milióna eur
  • Plat v roku 2017 – 6 miliónov eur
  • Plat v roku 2018 – 6 miliónov eur
  • Podiel na zámku v Závodí – 1,5 milióna eur
  • Luxusná vila v Žiline – 300-tisíc eur
  • Športiak Dodge na zákazku – 275-tisíc eur
  • Porsche 911 – 75-tisíc eur
  • Reklamy 2016 – 2018 – 2,5 milióna eur