Ikona slovenského herectva vyrukovala pred koncom roka so šokujúcou správou. Novému Času priznala, že ako kmeňový zamestnanec končí na našej prvej divadelnej scéne.

Po štyridsiatich štyroch rokoch, ktoré odkrútila v SND, dala svojmu nadriadenému na stôl výpoveď! Vraj je demotivovaná a znechutená...

Zvažovala to dlho

Zdena Studenková sa rozhodla pre rázny krok po tom, čo v národnom skončil riaditeľ Matej Drlička. Ten dvihol tlak politikom svojimi nešťastnými rečami na ich adresu v Budapešti, za ktoré sa ospravedlnil a ponúkol svoju funkciu. Ministerka kultúry Natália Milanová ho naozaj odvolala, čo bolo pre herečku poslednou kvapkou.

„Zdenka tento krok zvažovala oveľa dávnejšie. Ešte predtým, ako som prišiel do divadla,“ povedal Šarmu bývalý šéf SND, ktorý si to s herečkou vyjasnil pred svojou výpoveďou, ale aj po nej. Jej dôvody preto dôverne pozná.

„Mali sme dlhú debatu. Zdenke veľmi prekážali neustále zmeny na pozíciách generálneho riaditeľa a riaditeľa činohry. Pre umelcov, ako je Zdenka, je to jednoducho prekážka pri kvalitnej práci, keď sa vám neustále mení vedenie, neustále sa mení situácia, hrací plán. Už toho mala dosť. Keď som sa do výberového konania prihlásil ja, myslím si, že tomu ešte dala šancu.“

Pokračovanie na nasledujúcej strane.