Pár tvorili deväť rokov, z toho sú takmer tri roky manželia. Tomu však čochvíľa odzvoní, pretože manželstvo Martina Kostku a spievajúcej herečky Zuzany Haasovej nebolo také ružové, ako sa zdalo.„Je to pravda, dlhodobo to medzi nami nebolo dobré a naše manželské nezhody sa ťahali roky. Raz bolo lepšie obdobie, inokedy horšie,“ začal svoje rozprávanie Martin Kostka, ktorý je medzi ľuďmi známy svojou dobráckou povahou a absolútne nevyhľadáva konflikty. Práve naopak.

Nevyšlo im to...
Nevyšlo im to...
Zdroj: Emil Vaško, Robo Homola, Archív

Povedal si, že stačilo

Po boku Zuzany, ktorá trpí cukrovkou, stál v dobrom aj v zlom, veď si stačí spomenúť na to, keď dvakrát prišla o ich vytúžené dieťa. Raz v roku 2013 a druhýkrát v apríli 2016. Pošuškáva sa, že práve táto skutočnosť naštrbila ich vzťahy a od tohto momentu sa obaja pohybovali na tenkom ľade. „S tehotenstvami a ich nešťastnými koncami to nemá absolútne nič spoločné,“ hovorí rázne Martin, ktorý pri Zuzane, v týchto náročných okamihoch, stál ako sa na pravého chlapa patrí. Síce tieto situácie zamávali s ich emóciami, no vzťah sa v tom čase kvôli tomu neotriasal v základoch. A v čom je teda kameň úrazu, že onedlho podpíšu rozvodové papiere?

Ešte s úsmevom Zuzana Haasová
Ešte s úsmevom Zuzana Haasová
Zdroj: Archív

„Tie problémy boli dlhodobé a posledného pol roka to vo mne už bublalo. Veľa vecí som v sebe držal, no raz to definitívne explodovalo a povedal som si, že stačilo. Máme skrátka úplne rozdielne názory na fungovanie a život. Nedalo sa to už zosúladiť, no prízvukujem, že Zuzanine tehotenstvá so zlým koncom v tom nezohrávajú žiadnu rolu,“ dušuje sa Martin, ktorý sa s láskou staral aj Haasovej dcéru Romanku. Tá nezhody medzi jej mamou a otčimom vraj vníma aktuálne s nadhľadom, pretože je v tínedžerskom veku a rieši úplne iné veci ako problémy doma.

 

Kameňom sváru je majetok

Martin už dlhšie presviedčal sám seba, že každý pár rieši nejaké nezhody a že to tak skrátka má byť. No postupne zisťoval, že Zuzana sa mu čoraz viac odcudzuje a miestami ju vraj už nespoznával. Preto postupné ochladnutie citov z jeho strany bolo viac než logické. V jedno ráno si povedal, že takto ďalej žiť nechce a s manželstvom tentoraz „sekne“ on sám. A prečo tentoraz? „Zuzana sa často pri hádkach vyhrážala, že sa so mnou rozvedie, no teraz som s tým definitívne prišiel ja. Preto som žiadosť podal a bol som o tomto svojom rozhodnutí presvedčený na sto percent,“ hovorí rozhodne. A aké majú vzťahy a komunikáciu teraz? „Zložitú. Komunikujeme len cez svojivh právnikov, pretože sa nevieme dohodnúť na majetku. Teda ja v tom mám jasno, že majetkové záležitosti sa riešia po rozvode, no nestretlo sa to s pochopením,“ dvíha plecia.

Zuzana Haasová s rodinkou v dome, ktorý je tŕňom v oku rozvádzajúcej sa dvojice.
Zuzana Haasová s rodinkou v dome, ktorý je tŕňom v oku rozvádzajúcej sa dvojice.
Zdroj: MICHAL ŠEBEŇA/ŠARM

Nie je žiadnym tajomstvom, že rodinný dom neďaleko Bratislavy patrí do výlučného vlastníctva Martinovi a postavil ho spolu s otcom a kamarátmi. Hniezdočko si síce budoval už s asistenciou Zuzany Haasovej, no bývajú tam dodnes vďaka nemu. A práve tento dom je vraj tŕňom v oku herečky, aj keď právne zbytočne. Manželia spolu nadobudli len chatu na Myjave a podľa našich informácií ešte dve autá.

Počas manželstva dvojica nadobudla chalupu na Myjave.
Počas manželstva dvojica nadobudla chalupu na Myjave.
Zdroj: Emil Vaško, Robo Homola, Archív

Tretíkrát pred súdom

Situácia je teda viac ako náročná, keď sa v jednej domácnosti stretávajú ľudia, ktorí spolu už nechcú byť a obaja nehnuteľnosť považujú za svoj domov... Ako dopadne otázka bývania, ešte stále manželov, je preto vo hviezdach. Martin by bol však veľmi rád, keby sa to vyriešilo v tichosti, v mieri a pokoji.

Dvojica ešte nemá vytýčené rozvodové konanie, keďže ako všetci dobre vieme, krachujúcich manželstiev je ako húb po daždi a súdy jednoducho nestíhajú páry rozvádzať. No faktom však zostáva, že Zuzana Haasová sa pred súd vo veci rozvodového konania postaví tretíkrát. Prvýkrát súd rozvádzal jej turbulentné manželstvo s kolegom Romanom Féderom, s ktorým má aj dcéru Romanku. Druhýkrát sa vydala za istého hudobníka, hoci oficiálne v tom čase mala už vážny vzťah s Martinom Kostkom. Nečakaný a pre mnohých nepochopiteľný vydaj bol vtedy oficiálne vysvetľovaný tak, že bol súčasťou dokumentárneho projektu, ktorý nakrúcala jej sestra Monika Haasová. Manželstvo bolo po čase rozvedené. Martin Kostka sa k veci postavil veľkoryso a napokon si herečku, ktorú miloval, vzal.

Vo veci rozvodu sa blondínka pred súdom stretla aj  s kolegom a otcom jej dcéry Romanom Féderom.
Vo veci rozvodu sa blondínka pred súdom stretla aj s kolegom a otcom jej dcéry Romanom Féderom.
Zdroj: Oliver Balog

Z okolia herečky sme sa dozvedeli, že viedla občas dva životy, kde podľa všetkého nezohrával úlohu len jej posledný manžel. Oslovili sme aj Zuzanu Haasovú, aby sme mali na tento koniec manželstva obidva pohľady, no na telefonát a ani textovú správu nám neodpovedala.

V čase, kedy to medzi nimi ako tak klapalo.
V čase, kedy to medzi nimi ako tak klapalo.
Zdroj: Archív Z. H.
Anketa
Zakočil vás koniec tohto vzťahu?
  • 16%
  • 84%