Moderátorka Adriana Kmotríková v spravodajstve končí. "Áno, rozhodla som sa k Novému roku ukončiť svoje pôsobenie v TV JOJ," prezradila Šarmu šarmantná blondínka. 

Dôvod, prečo sa takto rozhodla, si hviezda Jojky nateraz necháva pre seba. "Chcem sa s mojimi divákmi rozlúčiť po Vianociach, ale dovtedy mi, prosím, doprajte pokojné sviatky," uviedla Adriana.

Prekvapivú správu priznala aj hovorkyňa JOJ Group Lucia Kulihová. "Moderátorka Adriana Kmotríková sa rozhodla po pätnástich rokoch ukončiť spoluprácu s televíziou JOJ na vlastnú žiadosť," povedala pre týždenník Šarm Kulihová.

"Adriane ďakujeme za roky strávené v televízii, za jej profesionalitu a dlhoročnú spoluprácu. Želáme jej veľa šťastia a spokojnosti v pracovnom i súkromnom živote," dodala hovorkyňa.

Obľúbená tvár

Kmotríková je dlhoročná tvár televízie z Koliby. V roku 2015 sa pasovala s onkologickým ochorením a na niekoľko mesiacov sa stiahla z obrazovky. Napriek náročnej liečbe sa vrátila pred kamery, kontakt s fanúšikmi brala ako súčasť svojej terapie.

Blondínka mala neskôr opäť zdravotné ťažkosti, a preto sa dohodla, že uberie z pracovného nasadenia. Vedenie média jej vyšlo v ústrety a niektoré moderátorkine služby počas týždňa rozdelilo medzi jej kolegyne.

Adriana je držiteľkou sošky popularity OTO.
Adriana je držiteľkou sošky popularity OTO.
Zdroj: archív

Rodená Košičanka sa pred tromi rokmi v ankete Osobnosť televíznej obrazovky stala najpopulárnejšou moderátorkou na Slovensku. Adriana má dcéru Lindu a syna Tomáša. 

Informáciu o výpovedi Kmotríkovej v Jojke priniesol portál hitky.sk. Ten naznačuje, že za jej odchodom by mali byť nezhody v redakcii. Blondínka to odmietla komentovať. Webová stránka píše, že Adriana by svoje ďalšie uplatnenie mala nájsť v charitatívnych projektoch.