Kedysi bolo meno Dáša Veškrnová synonymom filmovej a televíznej zábavy. Mladú herečku preslávili úlohy pojašených dievčat, no keď sa vydala za prezidenta, bol s komičkou koniec. So zmenou mena na Havlovú zmenila aj imidž a stala sa z nej noblesná dáma. Teda až na extempore, keď vypískala mužových neprajníkov.

Na dlhé roky dokonca s herectvom skoncovala, a ak aj prijala nejakú rolu, tak to bola vážna dramatická postava, napríklad kráľovná Kristína. O to väčším prekvapením je jej výkon v skvelej komédii Vlastníci. Po dlhom čase v nej totiž opäť ukázala svoj povestný komediálny talent. No hlavne nebála sa zmeniť na starú protivnú babu.

Prvá babizňa

Je  sympatické, ako si svoju snáď prvú filmovú babizňu užíva. Hrá typickú „pavlačovú klebetnicu“, ktorá iným nazerá do súkromia cez dverový priezor. Jej pani Horvátová je hlúpa, závistlivá, plná predsudkov a komplexov, no zároveň je na poľutovanie. Herečka bez problémov hodila za chrbát škatuľku osudovej ženy. V nemožnom účese, v nevkusných šatách, ako krátkozrako žmúri do dokumentov, ktorým zúfalo nerozumie, je skvelá. Vidno, ako si túto tragikomickú figúrku užíva.

Môže za to Lábus

Aj režisér komédie Jiří Havelka bývalú prvú dámu chváli, s akou vášňou sa chopila netypickej úlohy. Dokonca hercom ponúkla vlastnú vilu, aby tam bola prvá čítacia skúška. To, že sa po rokoch vrátila ku komédii, má však na svedomí hlavne Jiří Lábus, ktorý hrá jej exmanžela, mimochodom podobnú kreatúru. Keďže v minulosti spolu často hrávali, práve on ju oslovil s nezvyklou ponukou. „Bol som šťastný, že dostala po dlhom čase úlohu vo filme, navyše komediálnu, pretože v tejto polohe začínala, veľmi jej sluší a diváci ju takto majú radi. A bola veľmi kreatívna, neustále ponúkala nové nápady a bolo vidieť, že ju to fakt baví,“ prezradil. A jeho slová potvrdzuje aj to, že si herečka svoj staropanenský imidž do veľkej miery vymyslela sama. Ak ste ju ešte nevideli, choďte do kina. Určite neoľutuje.