Nešťastie nechodí po horách, ale po chodníkoch. V auguste si herečku „našiel“ vodič vychádzajúci z parkoviska cez chodník, po ktorom išla Lucia Vráblicová (49) na svojej kolobežke. Nešlo len o ťukanec, následky cíti dodnes. Úraz jej však ukázal aj nový rozmer vzťahov s ľuďmi.

Domov chodí neskoro

Rozlietaná na všetky strany – taká je aj dnes Lucia Vráblicová napriek tomu, že jej neodmysliteľnou súčasťou sú už týždne barly. „Práca herca je nárazová. Buď jej máte strašne veľa, alebo nemáte nič. A keď sa nakopí, treba zaťať zuby a ísť. Aj v poslednom období sa mi stáva, že sa málokedy dostanem domov pred desiatou či jedenástou večer. To už ani práčku nespustím, aby som nerušila susedov,“ hovorí s úsmevom herečka, ktorá len nedávno odpremiérovala v divadle GUNAGU hru Vážení susedia, zamykajte vchod, prosím.

S odstupom iba dvoch dní mala premiéru aj kvôli kovidu odkladaná muzikálová šou Sisa či Cher, v ktorej sa Lucia Vráblicová mení na mačku. Kto vedel, čo ju trápi, musel dať klobúk dolu pri jej výkone.

Lucia Vráblicová (vľavo) hrá v muzikáli Sisa či Cher mačku.
Zdroj: MARTIN DOMOK

„Obe skúšobné obdobia boli súbežné, čo každý herec vie, že je ,o hubu‘, ale dopadlo to dobre,“ vraví herečka, ktorá krátko nato cestovala na zájazd na východné Slovensko s hrou Ale, ale, pani plukovníková. Keďže sa išlo mikrobusom, barly sa v pohode zmestili. „Nie, nemusela som nechať kvôli nim doma kozmetický kufrík,“ smeje sa umelkyňa, ktorej domovským divadlom je Nová scéna.