Wanda Adamík Hrycová (42) spolu so svojou rodinou zažili nedávno šok, keď lekári diagnotikovali leukémiu jej otcovi, Andymu Hrycovi. Po prvotnom šoku sa zmobilizovala a poprosila ľudí o pomoc vo forme darovania krvi. V čase koronakrízy je jej nedostatok.

Otec sa lieči, život musí bežať ďalej. Najmä keď treba robiť program deťom, ktoré nechodia do školy ani do škôlky. Wanda sa s nimi vybrala do známej bratislavskej lokality, ktorá je súčasťou prírodnej rezervácie - na Sandberg. Odtiaľto je krásny výhľad do okolia ale je to hlavne významné paleontologické územie.

"Toľko krásnych miest máme len v okoli Bratislavy, zdá sa, že toto leto naozaj strávime ich objavovaním," napísala na instagrame k fotografiám z výletu. Ďalšie poznanie ale také pekné nebolo: "Škoda len, že sa o ne nevieme patrične postarať a “predať” ich turistom. Konkrétne Sandberg, je naozaj v zúboženom stave - staré, zničené a nečitateľné popisné tabule, kopec odpadkov, pohádzané pivové plechovky, špaky od cigariet, smetné koše žiadne... Smutné svedectvo toho ako sa ne/staráme o veci spoločné, verejné...," dodala.

 

Na Sandbergu sa našlo okolo 300 druhov rôznych skamenelín ulitníkov, lastúrnikov, ježoviek, rôznych iných morských aj suchozemských živočíkoch. Šťastlivci si odtiaľto odniesli aj zuby žraloka a dávnych rýb, našli sa tu pozostatky korytnačiek aj stavec veľryby.  Miesto má európsky význam.

Anketa
Poznáte vo svojom okolí zdevastovanú pamiatku, ktorá by si zaslúžila viac pozornosti?
  • 91%
  • 9%