Nezmyselná samovražda Moniky Potokárovej (+27), herečky Slovenského národného divadla, vlani vyvolala veľký rozruch.

Prišla ako blesk z jasného neba a zanechala v slzách nielen rodinu a priateľov talentovanej umelkyne, ale aj jej kolegov a fanúšikov. Situáciu v ťažkej situácii zle znášal iMonikin manžel Robo Roth. 

Smutné výročie

Herec s charizmatický hlasom prežíva jedno z najzložitejších období o to viac, že práve po tieto dni by so svojou zosnulou láskou oslávili prvé výročie sobáša. Ten sa prevalil vlani a jej termín zapadá do tohto obdobia. Kedy presne sa vzali vedeli len oni dvaja a úzky kruh ľudí. 

Niekdajšia dvojica by sa tak podľa všetkého teraz tešila zo svojej blízkosti, ešte viac umocnenej odporúčaním vlády zdržovať sa pre koronavírus čo najviac doma. Bohužiaľ, osud to zariadil inak a veľmi kruto. 

Zlomený Roth však musí žiť ďalej a posunúť sa napriek silnej rane od života dopredu. Aby sa však neutápal v žiali za krásnou manželkou s boľavou dušou, rozhodol sa pomáhať. Sebe i cudzím.

Vdovec preto ako veľa jeho kolegov z brandže číta rozprávky. „Potrebujeme príbehy. Potrebujeme povzbudiť. A potrebujeme veriť v dobro. Preto potrebujeme rozprávky. V denníku SME sme sa preto rozhodli, že počas týchto komplikovaných časov vám každý deň budeme prinášať rozprávky,“ uviedla redakcia SME na svojom blogu.

Roth sa už detským, ale i "dospeláckym" ušiam prihovoril napríklad v diele Jelenček, či Zlatovlasých dvojčatách.