Slovensko zasiahla smutná správa o náhlom úmrtí talentovanej herečky Moniky Potokárovej († 27). Členka Činohry Slovenského národného divadla mala podľa informácií Bratislavských novín spáchať samovraždu. Doktori mladú umelkyňu už bohužiaľ nedokázali priviesť k životu.

"Potvrdzujeme výjazd na Kolársku ulicu v Bratislave v pondelok ráno o 9 hodine a 11 minúte. Lekár už mohol skonštatovať len úmrtie ženy," povedal Šarmu Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Herečku išli ratovať do bytu, ktorý podľa výpisu z katastra nehnuteľností patrí jej manželovi a kolegovi z divadla Robovi Rothovi. Umelkyňa teda zomrela doma.

Aktuálne je nariadená pitva Potokárovej , ktorá odhalí presnú príčinu jej smrti. Prípadom sa však bude zaoberať aj polícia. Desivá informácia zaskočila mnohých. "Vôbec netuším a ani som o tom nevedela. Som v Himalájach," reagovala šokovaná svetobežníčka Dorota Nvotová. Jej sestra Tereza totiž chystá nový film, v ktorom mala Monika účinkovať. 

Herečka zomierala v bytovom dome (vpravo) len pár krokov od Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave.
Herečka zomierala v bytovom dome (vpravo) len pár krokov od Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave.
Zdroj: google street view

V šoku

Celá umelecká brandža plače za jednou zo svojich duší. „Vedenie Slovenského národného divadla prijalo s hlbokým smútkom správu o úmrtí poprednej mladej členky Činohry SND Moniky Potokárovej. Narodila sa 30. júna 1992 v Prešove, náhle nás opustila 25. novembra 2019. V Monike Potokárovej stráca naša kultúra a umenie jednu z najtalentovanejších predstaviteliek mladej hereckej generácie. Česť jej pamiatke!" potvrdili šokujúcu informáciu na webových stránkach divadla. Informáciu priniesol týždenník Plus 7 dní.

Potokárová v minulosti chodila s hercom Samom Spišákom (27). V marci tohto roka sa vydala za kolegu Roba Rotha (47). Herečka sa blysla v jojkárskych seriáloch Panelák, či v markizáckom seriáli Atletiko Cvernofka. V SND hrala v množstve náročných divadelných postáv, aktuálne ich bolo dvanásť.

Monika Potokárová hrala v seriáli Panelák.
Monika Potokárová hrala v seriáli Panelák.
Zdroj: TV JOJ

Monika, ktorá do svojej smrti účinkovala v dvanástich predstaveniach SND, vyštudovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave. Navštevovala ročník pantomímy na pražskej HAMU a absolvovala herectvo na VŠMU v Bratislave. 

Ako sa ďalej píše na stránkach SND, získala aj prestížnu Prémiu Literárneho fondu za postavu Moniky v inscenácii hry Zo života ľudstva, v roku 2018 Cenu Dosky za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla za spevácky výkon v inscenácii Kabaret normalizácia alebo Modlitba za Martu a v tom istom roku Výročnú cenu Literárneho fondu za postavu They v inscenácii hry Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Antigony v rovnomennej inscenácii a postave Nataše Rostovej v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier.