Najprv robil s najnovšou bondovkou problémy sám slávny britský herec. Keď ohlásil, že už nemá záujem točiť ďalšieho Jamesa Bonda. Hneď sa začalo špekulovať, kto ho nahradí – bude nový agent 007 černoch alebo žena? Napokon to však bol planý poplach a Craig súhlasil, že do toho teda ide aj po piaty raz, ale už naozaj naposledy.

Samozrejme, očakávala sa o to pompéznejšia premiéra. Mala byť v apríli, lenže to už zúrila celosvetová pandémia. Producenti sa preto rozhodli, že všetku chystanú parádu zrušia. Bondovka Nie je čas zomrieť bola vôbec prvým veľkofilmom, ktorý sa v dôsledku korony neodpremiéroval. Fanúšikovia si musia počkať až do novembra, keď je naplánovaný nový termín.

Nepríde ani sem

Craigovi vírus prekazil aj ďalšie podujatie a dosť príjemné. Účasť na karlovarskom filmovom festivale. Pred pár dňami totiž jeho prezident Jiří Bartoška oznámil, že sa pre koronu tento rok neuskutoční. Hlavnou hviezdou mal byť práve Craig, ktorého sa tam pre pracovnú zaneprázdnenosť roky nedarilo dostať. A keď mal konečne voľný termín, zaúradovala korona. Nikto ani sám herec nevie, kedy bude mať zase čas zavítať do našich končín. Aj on je sklamaný. Ide totiž o najsympatickejší festival, ktorý hviezdy milujú pre jeho príjemne uvoľnenú a kamarátsku atmosféru, ktorá nemá vo svete obdobu. Navyše herec už čarovnú atmosféru kúpeľného mesta zažil, keď v roku 2006 nakrúcal v Karlových Varoch bondovku Casino Royal.

Nakazená milenka

A Covid-19 poznačil bondovky aj do tretice. Jednou z prvých nakazených celebrít, hneď po Tomovi Hanksovi, bola totiž Olga Kurylenko (40). Craigovo Bond Girl si zahrala v roku 2008 vo filme  

Quantum of Solace. Hoci je ukrajinská hviezda ešte mladá a nepatrí do rizikovej skupiny, pred nákazou ju to neuchránilo. Síce nemusela do nemocnice, choroba u nej rozhodne nemala bezpríznakový priebeh a krásku poriadne potrápili horúčky a slabosť. Vyjadrila to smutnou fotkou na Instagrame, kde je výhľad z jej postele von, kam nemôže. Pridala aj varovanie ľuďom, aby vírus brali vážne a nepodceňovali ho.

Anketa
Máte radi bondovky?
  • 81%
  • 19%