Marie Fredriksson sa narodila 30. mája 1958 vo Švédsku, prerazila v roku 1984 a stala sa jednou za najobľúbenejších umelkýň v krajine. O dva roky neskôr sa spojila s Perom Gesslem a preslávili sa aj v zahraničí. Marie milovali fanúšikovia na celom svete.

V roku 2002 jej diagnostikovali nádor na mozgu. Podstúpila agresívnu liečbu a zdalo sa, že chorobu porazila, hoci s následkami - ochrnula jej pravá časť tela, mala problémy so zrakom, tiež s čítaním a písaním. 

Veľká bojovníčka sa v roku 2009 vrátila na pódiá. Vrhla sa do práce a medzi milovaných fanúšikov, nahrali opäť niekoľko albumov a precestovali s vystúpeniami svet. V roku 2016 však lekári dvihli varovný prst a odporučili jej, aby prestala cestovať a sústredila sa na svoje zdravie.

Umelecký partner, spevák Per Gessle jej odchod okomentoval takto: „Čas plynie tak rýchlo. Nie je to tak dávno, čo sme strávili dni a noci v mojom malom byte v Halmstade, počúvaním hudby, ktorú sme milovali, snívaním o veciach, ktoré sa zdali nemožné. A o aký sen sa teraz musíme deliť!

Ďakujem ti, Maria, ďakujem za všetko. Bola si vynikajúcou hudobníčkou, majsterkou hlasu, úžasnou umelkyňou. Ďakujem, že si zafarbila moje čiernobiele piesne do najkrajších farieb. Bola si najúžasnejším priateľom vyše štyridsať rokov. Som hrdý, poctený a šťastný že som mohol s tebou zdieľať tvoj čas, talent, srdečnosť, štedrosť a zmysel pre humor. Všetku moju lásku vysielam tebe aj tvojej rodine. Veci už nebudú nikdy také isté."

Marie Fredriksson bola vydatá za Mikaela Boylosa, mala s ním dve deti – Josefin a Oscara.

Pohreb sa uskutoční v tichosti, iba za prítomnosti najbližšej rodiny.

ZASPOMÍNAJTE SI NA SPEVÁČKU PROSTREDNÍCTVOM FOTOGALÉRIE.