Len koncom septembra oslávila Tatiana Hrivnáková 74. narodeniny. O to viac šokovala správa, že herečka a pedagogička je už po smrti.

Správu o tragédii oznámila aj žena známeho choreografa Jána Ďurovčíka Barbora. Na hereckej škole bola totiž nebohá Tatiana jej učiteľkou. „Tatiana Hrivnáková. Pani profesorka, triedna...Je mi to ľúto... R.I.P.,“ uvidela na sociálnej sieti.

Nehoda či samovražda?

Podľa portálu netky.sk išlo o dopravnú nehodu. Nie je to však celá pravda. Podľa zistení denníka Plus 1 DEŇ Tatiana Hrivnáková pod vlak skočila. K tragédii prišlo v pondelok pri Železnej studienke v Bratislave. Informovala o tom polícia, že 74-ročná žena vstúpila na koľajisko, kde zostala stáť. Rušňovodič už nemohol zrážke zabrániť.

Ďalšie okolnosti prípadu sa vyšetrujú, no zúfalá matka sa zrejme rozhodla ukončiť život kvôli smrti svojho syna. Slovenský diplomat Michal Hrušík zomrel pri splave rieky Una na hraniciach Bosny a Hercegoviny s Chorvátskom.

To, že išlo o samovraždu, dokazuje list, ktorý herečka pred smrťou napísala a odniesla na vrátnicu konzervatória Mateja Bella, kde pracovala. „V pondelok, kedy nepracovala, prišla na vrátnicu školy, kde nechala list pre pani riaditeľku. V liste bolo napísané, že ide za synom. Okrem listu na rozlúčku zanechala aj kľúče od bytu a scenár vlastného pohrebu,“ uviedol zdroj denníku o žene, ktorá bola kedysi manželkou herca Ivana Letku.