Kto na slávičej noci chýbal, akoby nebol. Veď sa na to posťažoval Felix Slováček, ktorého zabudli pozvať. Inak tu boli azda všetci, čas si našla dokonca aj Dagmar Havlová, ktorá prekvapila extrémnou štíhlosťou. Jednu z cien odovzdávali aj porotkyne SuperStar Patricie Pagáčová a Monika Bagárová. Práve ona sa postarala o policajnú dohru večera.

Škandál večera

Prekvapenie večera sa udialo hlavne v ženskej kategórii, kde sa Lucie Bílá prepadla na striebornú priečku a Lucie Vondráčková až na štvrtú, zemiakovú. Prvú porazila Ewa Farná, druhú Eva Burešová. Ženskú striedačku však odsunul do úzadia škandál večera.

Keď si totiž po zlatého slávika v kategórii Hip Hop & Rap prišiel reper Řezník, pourážal všetkých v sále. Vybavil si to za krivdu z minulosti, keď ho pre texty plné násilia diskvalifikovali z hlasovania. Teraz však cenu dostal, za čo v ďakovnej reči označil českú populárnu hudbu za dno, z ktorej sa mu robí zle, a tých, čo mu poslali hlasy, nazval magormi.

Publikum v šoku onemelo, vzápätí mu to však Monika vytmavila. Bola rovnako ohnivá ako róba, čo si na večer obliekla. Keď vyšla na javisko, aby oznámila strieborného laureáta, vyjadrila sa najprv k Řezníkovi. „Podľa mňa ste zhnitá, plesnivá osoba, ktorá sa schováva pod maskou a nemá odvahu ukázať tvár. Nečudujem sa, nechceme vás stretávať.“

Kým celebrity jej odvážnu úprimnosť ocenili potleskom, od reperových fanúšikov sa na ňu zniesla cunami nadávok a vyhrážok, takže sa obrátila na políciu. A čo Řezník? Ten síce smotánkou opovrhuje, nebránilo mu to však v tom, aby si s priateľkou užil slávičí raut.