Obetavé dievča, ktoré pomáhalo svojej rodine, ale i cudzím ľuďom. Takto opisujú študentku vietnamského pôvodu Linh (†18), ktorú pred štyrmi mesiacmi zrazilo na priechode pre chodcov luxusné vozidlo.

V ňom sa viezla kontroverzná podnikateľka Daniela Kralevich. Útlu študentku, ktorá mala celý život pred sebou a tešila sa na stužkovú, náraz odhodil dvadsať metrov. Bohužiaľ, napriek veľkej snahe záchranárov po hodine oživovania 21. septembra 2020 zomrela. 

Rodinu a priateľov Linh tragická správa o smrti ich slniečka tvrdo zrazila na kolená a dodnes sa veľmi trápia. Bolí ich, že vinník stále nie je potrestaný a vyšetrovanie prípadu sa vlečie dlhé mesiace.

Zarážajúce je, že doteraz od nikoho nepočuli kajúcne slová a Kralevich sa im neospravedlnila. Na druhej strane sú vďační za obrovský súcit od verejnosti. 

Šarmu sa podarilo skontaktovať s jediným súrodencom nebohej Linh. Sestra Thuong, po slovensk Eva (25), pracuje v nadnárodnej IT firme a v emotívnom, no zároveň pragmatickom rozhovore prezrádza, ako nešťastná udalosť zamávala s celou rodinou. Jediné, čo si želá, je, aby nehodu riadne vyšetrili.

Naopak, podnikateľka Daniela Kralevich má hlavu v piesku a na otázky i telefonáty neodpovedá. Na sociálnych sieťach však kope na všetky strany a novinárov, ktorí podľa nej škodia jej menu a vraj neinformujú pravdivo, označuje za mediálne špiny.  

Rozhovor s Thuong, staršou sestrou Linh (+18), sa začína na nasledujúcej strane.