Hudobná skupina IMT Smile by mohla byť za normálnych okolností rada, že situácia dovoľuje, aby slobodne koncertovali a bavili ľudí. Lenže v kapele zažívajú aj ťažké chvíle - na koncertoch sa nemôže zúčastňovať jeden z jej členov, Peter Bartoník. Je totiž vážne chorý.

"Možno ste si všimli, že na koncertoch od 29.7. s nami na pódiu chýba náš najmladší člen kapely, Peťo Bartoník. Peťovi žiaľ diagnostikovali onkologické ochorenie. Je hospitalizovaný v nemocnici a podstupuje liečbu," oznámila kapela na sociálnej sieti. Nie je to však len oznam o chorobe, ale zároveň prosba.

"Ak poznáte niekoho s krvnou skupinou 0 NEGATIV, tak sa nám prosím ozvite. Hľadáme darcov krvi," píše kapela na sociálnej sieti s tým, že hľadajú darcov krvi, ktorí by mohli Peťovi pomôcť.

Aj sám umelec požiadal o pomoc ľudí na sociálnej sieti. "Hľadám darcov krvi 0 negatív. Ak by ste mohli darovať, alebo niekoho poznáte v okolí, prosím, napíšte mi. Ďakujem," napísal.

"Mám 0 pozitív , ale viem, že ak sa nahlási, pre koho konkrétne má ísť krv, dajú tomu "logistiku". Určite pôjdem. Veď mám IMT v žilách spolu s krvou už pekné desiatky rokov," napísal v reakcii jeden z mnohých fanúšikov.

Situácia s krvou je vážna. Národná transfúzna služba (NTS) takisto vyzvala ľudí, aby prišli darovať krv. Chýba najmä krv skupiny A a všetkých Rh negatívnych krvných skupín. Súvisí to s letným obdobím, dovolenkami ale aj pretrvávajúcim koronavírusom.