Korene v detstve

Sklenařík však dcérine nelichotivé tvrdenia na svoju adresu v minulosti zmietol zo stola. V Banskej Bystrici sa pred pár rokmi opäť oženil, ale na slávne dieťa nezabudol.

Naopak, kráska by zo svojej pamäti veľa vecí rada vytesnila. „Moja matka bola doktorka a otec inžinier. Keď som sa narodila, obaja študovali. Dali ma do výchovy maminým rodičom, kde som bola až do šiestich rokov. Potom ma vrátili rodičom. To pre mňa znamenalo koniec šťastných rokov. Zranilo ma to,“ prezradila pre Paris Match Adriana. 

„Bol na mňa strašne tvrdý. Mala som pocit, že ma neznáša, zatiaľ čo k mladšej sestre Natálii bol úplne iný. Stále mi opakoval: ,Ty musíš byť vždy prvá a nič viac.‘Chcel zo mňa spraviť výnimočnú a neprestajne ma trestal, často bezdôvodne. Zmenila som sa na nevýrazné dieťa, ktoré chcelo jediné – aby si ho nikto nevšímal. V škole som nemala odvahu prihlásiť sa, hoci som vedela odpoveď. Keď som mala frajera, cítila som sa ako nula a zbytočná. Môj zovňajšok som si neuvedomovala,“ spomínala so slzami v očiach.

Otec Miro ešte odviedol krásku pred oltár, keď sa prvýkrát vydávala.
Otec Miro ešte odviedol krásku pred oltár, keď sa prvýkrát vydávala.
Zdroj: Archív

Vykúpením pre ňu nakoniec bolo, keď odišla robiť kariéru modelky do cudziny. Ani to sa však neobišlo bez drámy.

„Vyhrala som kasting, ale nechcela som, aby to pokračovalo. Môj otec mi povedal: ,Máš svoj lístok, tak odíď.‘ Keď som prišla do Paríža, agentúra nás ubytovala v apartmáne, kde som bola osem dní bez jedla. Nemala som ani frank a neodvážila som si pýtať peniaze vopred. Napriek tomu som sa cítila dobre, pretože som bola konečne slobodná a voľná,“ vyhlásila v dávnej spovedi pre časopis Paris Match.

Nečudo, že blondínka teraz nechce, aby jej dcéra spoznala muža, ktorého podľa všetkého ona nemá rada. A veľké medzigeneračné zmierenie je v nedohľadne… 

Pokračovanie na nasledujúcej strane.