Má na to!

Je to smola, že ide o podobnú tému, lebo aj Il Boemo má všade obrovský úspech. Snímka, na ktorej sa podieľali Taliani, ba aj Slováci, je napríklad nominovaná na jedenásť Českých levov a štyri ceny kritiky.

Charizmatický muzikálny Dyk, ktorý hrá hlavnú rolu, očaril aj v Taliansku a preto Česi dúfali, že by ich mohol dostať aj do oscarového zápolenia a po Svěrákovi, Formanovi a Menzelovi tiež vybojovať zlatú sošku. Napokon si ho síce americkí akademici nevybrali, Vojta však nemusí smútiť. Svet sa o ňom vďaka Myslivečkovi dozvedel, a ak má niekto na to, aby jeho sláva prekročila teritórium Česka a Slovenska, je to on. Zrejme je len otázka času, kedy naplno prerazí v zahraničí. Hudobný album už koniec koncov v Amerike nahral.

Neriskuje

Je však otázne, či umelec túži po tom, preraziť za oceánom. Stálo by ho to kopec času a musel by dať do úzadia rodinu, či ju dokonca opustiť. Táňa Dyková má vlastnú kariéru v Čechách, ktorú by asi neobetovala, plus majú malého syna. Vojta už pred pár dňami dokázal, že rodinné zázemie je pre neho najviac, keď sa vzdal mimoriadne úspešného muzikálu o Sherlockovi Holmesovi. Údajne to začalo iskriť medzi ním a tanečnicou a tak radšej nebezpečné divadelné prostredie opustil.

Isté však je, že jeho manželka musí byť ostražitá. Na Dyka majú ženy slabosť a okruh jeho ctiteliek sa stále rozširuje.