Vitálna Jiřina Bohdalová (88) oznámila, že mala poslednú divadelnú premiéru v živote! Na ďalšie skúšanie už nemá energiu.

Správa  rozosmutnila jej početných fanúšikov. Našťastie, predstavenie má obrovský úspech, takže ak herečku nesklame zdravie, môže ho hrať dlhé roky.  Pani Jiřinu však možno vidieť aj v televízii. Má vlastný "kutilský" program, pred sebou premiéru rozprávky a určite bude aj na Českých levoch. Televízny film Klec, kde hrá dôverčivú ženu, ktorá sa stane obeťou nebezpečného chlapíka, má totiž nomináciu na jednu z cien.

Konkurentka Kronerovej

Bohdalová si vybrala hru pre dvoch hercov s lákavým názvom Gin Game a za partnera Slováka Milana Kňažka. Dej sa síce odohráva v domove dôchodcov, no je tam poriadne veselo. Napriek tomu, že tu netečie gin potokom, ako by sa zdalo podľa názvu. Gin je totiž kartová hra.

Zaujímavé je, že rovnaký titul sa uvádza aj v inom pražskom divadle, kde pre zmenu ženskú rolu hrá Slovenka Zuzana Kronerová. Tak uvidíme, či si dámy nebudú konkurovať. Obe sú také populárne, že diváci možno budú zvedaví vidieť obe predstavenia a mať možnosť porovnať, ako ich skvelé herečky poňali.