Večne usmiata Nasťa Kuzminová, ktorá sa môže pýšiť najcennejšími medailami v biatlone, stále pripomína, že má rada Slovensko. Je jej domovom, kde žije a vychováva svoje deti. Aj preto neskrýva rozčarovanie, keď sa stretáva s aroganciou a drzosťou.

Predčasom netajila sklamanie z toho, že vandali zničili kvety, ktoré s jej päťročnou dcérou vysadila na moste ponad potok v Selciach. Len tak, pre radosť. Kvety vydržali v kvetináčoch, zavesené na zábradlí 2 mesiace. "Boli sme naivné... Čo už, opäť som sa presvedčila, že nie všetci si cenia poriadok a krásu," vyznala sa s tým, že je ťažké vysvetliť dcére, prečo niekto vytrhal kvety, ktorými chceli urobiť radosť ľuďom. 

Rešpektujme sa 

Športovkyňa upozornila aj na aroganciu ľudí na skútroch či štvorkolkách. Pri lyžovaní na Králikoch totiž natrafila na zničenú bežkársku stopu. Nasťa je slušný diplomat a tak spúšť na trati natočila na video a pridala k nemu prosbu: "Priatelia, rešpektujme sa navzájom. Nabudúce aspoň nie po stope, prosím. Profi bežkári prišli o zážitok, no pre začiatočníkov sú niektoré úseky aj nebezpečné hlavne v zjazde." Pozrite si vo videu, čo povedala o práci jedných a o arogancii druhých.

Anketa

Stretli ste sa s vandalizmom v nejakej forme?