Kým konkurenčný Chanel stavil na klasickú krásu francúzskej herečky Marion Cotillard, oni si vybrali ženu, ktorá má od ideálu ďaleko. Napriek tomu, že Gaga ani zďaleka nemá tvár ani tvary modelky, je celebritným vešiakom pre najdrahšie valentinovské róby. A to sa zrejme teraz ešte prehŕňa aj v garderóbe Gucci. Už budúci rok má mať totiž premiéru životopisný thriller o slávnom klane návrhárov, kde speváčka bude hrať členku slávnej rodiny. Určite si teda pri nakrúcaní užije aj ich šaty.

Už jej odpustili

Lady Gaga (34) je dnes určite speváčkou číslo jeden. Má gramofóniky Grammy, Zlatý glóbus aj Oscara za pieseň Shallows. Vo filme Zrodila sa hviezda navyše ukázala, že vie nielen skvele spievať, ale je aj dobrá herečka a za herecký výkon dostala oscarovú nomináciu. Jednoducho, oficialít a galavečerov si úspešná dáma užije viac než dosť. V poslednom čase ich snáď vždy absolvovala v róbe od Valentina. Šaty z mäsa a iné extravagancie sú minulosť, teraz je rada za glamour hviezdu. Pomáhajú jej v tom róby Pierpaola Piccioliho, ktorý je kreatívnym riaditeľom ikonickej talianskej značky. Teraz sa však ich spolupráca zoficiálnila. Napriek tomu, že speváčka pred časom ľahostajne zabudla ich požičaný model v hoteli. Módny dom je ňou okúzlený, takže keď sa na jeseň objaví kampaň na Chanel 5 s Cotillard, zároveň spustí Valentino voňavú kampaň z Gaga.

„Lady Gaga znamená slobodu, sebavedomie, čisté srdce... Jej posolstvo slobody, vášeň pre umenie a rovnosť je rovnaké ako v našej komunite Valentino. Som hrdý na to, že ju máme,“ vysvetlil Piccioli na Instagrame, prečo sa práve Lady Gaga stane tvárou ich nového parfumu. V obchodoch sa Voce Viva objaví v septembri a ide o vôňu, ktorú módny dom zveril do rúk koncernu L'Oréal. Vraj bude rovnako jedinečná ako Gaga, výrazná a originálna pre odvážne, slobodomyseľné a výnimočné ženy.

Čierne fiasko

Nebude to prvá skúsenosť speváčky vo svete parfumov. Jej meno sa už spája s unisexovou vôňou Eau de Gaga 001, ktorá spadá do rangu lacnejších voňaviek. Je však aj priekopníčka, lebo ako prvá priniesla na trh čiernu parfumovanú vodu. Voňavka Fame bola skutočne čierna, vraj rovnako ako duša slávy. Inzerovali ju ako zakázanú vôňu, lebo základom je Belladonna, jedovatá rastlina, ktorú používali posadnuté „krásychtivé“ ženy už od 18. storočia. K tomu kadidlo, med, marhule, šafran, tigria orchidea a jazmín. S veľkým pochopením sa však tento mix nestretol. Tu je zopár hodnotení užívateliek: „V priesvitnom flakóne sa ukrýva neidentifikovateľná tekutina čiernej farby, pripomínajúca ropu… Niečo sladké, lepkavé, trochu to ide do kvetinova... Môj celkový dojem je chaos, nesúlad, disharmónia.“

Alebo: „Fame má, rovnako ako jeho stvoriteľka, šokovať a pri mne sa to stopercentne podarilo. A to v negatívnom zmysle slova. Navzdory zaujímavému falkónu pripomínajúcemu lis na citrusy od Philippa Starcka mi Fame pripadá vyložene odpudivá. Na koži zostává iba slabá, divne sladká stopa, ktorú rýchlo bežím umyť, lebo bude mať dosť bolehlavovú tendenciu.“

A do tretice: „Vývoj tejto vône vyzeral asi tak, že dievča prišlo do firmy a povedalo: Potrebujem niečo ukrutne divné, trebárs čiernu vodu (v skutočnosti je sivá a necháva mastný fľak)… A oni povedali: O. K., máme tu vodičku, čo Paris Hilton zamietla ako príšernosť, tak to zmiešame a vznikla vôňa marhuľového kompótu prisladeného riadnou dávkou medu.“

Čo k tomu dodať? Snáď, že parfum od Valentina bude mať lepšie recenzie.

Nevyšiel Versace? Nech žije Gucci!

Lady Gaga to však môže byť jedno, o ňu je záujem, či sa kampaň vydarí, alebo nie. Ponúk má dosť. Práve nakrúca pre Gucci film o ich rodine. Nebude to žiadna romantika, dej sa sústredí na vraždu vnuka módneho návrhára Guccia Gucciho, Maurizia. Gaga bude hrať jeho exmanželku, ktorá bola súdená a odsúdená za atentát a vo väzení strávila osemnásť rokov.

Snímku nakrúca slávny režisér Ridley Scott, ktorý má na konte sci-fi Votrelec či slávnu road movie Thelma a Louise a scenár vznikol podľa bestselleru The House of Gucci, s podtitulom Senzačný príbeh vraždy, šialenstva, glamouru a chamtivosti. Premiéra bude na budúci rok.

Mimochodom, je to už druhá ponuka pre Gaga na film z oblasti módy. Jej meno sa skloňovalo aj v súvislosti so seriálom o atentáte na Gianniho Versaceho. Mala hrať jeho sestru Donatellu, rolu jej nakoniec vyfúkla Penélope Cruz. Zlé jazyky to zhodnotili, že Španielka je síce lepšia herečka, ale na Donatellu sa viac podobá Gaga.