Na Beverly Hills vyrástlo niekoľko generácií televíznych divákov. Hoci najmä po vyhadzove Shannen Doherty kvalita seriálu výrazne klesla, veľa ľudí naň spomína s nostalgiou. Paradoxne, práve Brenda ho posledné roky neustále pripomínala, keďže takpovediac v priamom prenose hrdinsky bojovala s rakovinou. Nie je div, že keď sa vlani roznieslo, že protagonisti pripravili šesť nových dielov, zdvihla sa vlna záujmu. Nové Beverly sa však skončilo fiaskom!

Prepadák

Na začiatku sa pritom návrat po dvadsiatich rokoch javil ako dobrý ťah. Upútavka hneď trhala rekordy v sledovanosti, herci živili záujem i na tlačových besedách, kde prezradili, že majú pripravených šesť nových dielov, ktoré mapujú ich vlastné osudy. No hoci premiéru pozerali štyri milióny ľudí, ukázalo sa, že nový seriál je prepadák. Divákom sa zostarnutí herci, a hlavne herečky, nepáčili.

Projekt navyše hneď na počiatku poznačila katastrofa. Keď vlani v marci nečakane umrel na mŕtvicu Luke Perry, predstaviteľ najsympatickejšieho mužského hrdinu seriálu Dylana. Stalo sa to presne v čase, keď sa začal nakrúcať comeback, dokonca to vyzeralo, že celý projekt pre Perryho smrť padne.

Donna a jej najlepšia kamoška Kelly však po návrate na obrazovky veľmi túžili, lebo inak o poriadne roly nezavadili. Pokračovanie si predsa len vydupali.

Umieram...

A Shannen Doherty sa opäť stala hlavnou hviezdou. Nielen preto, že je z trojice herečiek najlepšia, ale aj ľudsky veľmi vyzrela.Je tiež jediná, ktorá po fiasku seriálu stále zaujíma médiá. Bohužiaľ, nehovorí sa o jej hereckom návrate, ale o návrate jej choroby. Začiatkom februára totiž šokovala celý svet, keď priznala, že zase, už po tretí raz, bojuje s rakovinou. Choroba sa dostala do štvrtého štádia a ona fakticky umiera.

Drsnú pravdu odhalila v televíznom rozhovore. Dozvedela sa to vraj presne v čase, keď Perry zomrel. O to väčší šok to pre ňu bol, že zdanlivo zdravý muž odišiel zo sveta skôr ako ona. Shannen sa v interview nebránila slzám a nezastierala, že je na dne. „Cítim sa ako skamenelá a vydesená na smrť. Mám naozaj strach,“ priznala sa.

Aj vo štvrtom štádiu treba žiť!

Brenda je však silná žena a nemieni „iba“ umierať. „Pracujem šestnásť hodín denne, aby ľudia videli, že aj vo štvrtom štádiu rakoviny sa dá pracovať. Ešte stále máme svetu čo dať a máme čo prežiť,“ odkazuje zdravým aj chorým.

O onkologickej liečbe však už detaily nehovorí. Je otázne, či jej zničené telo vôbec môže podstupovať ďalšie agresívne chemoterapie a ožarovanie. Priznala však, že skúša alternatívne metódy. Stala sa z nej napríklad vegánka. Na Instagrame, kde kedysi vešala fotografie z nemocnice, teraz ukazuje, ako v kuchyni varí s odborníkom vegánske tacos.

Chcem odísť dôstojne

Na najnovších fotografiách pôsobí vyrovnane, nebadať na nej ani stopy choroby. To, že situácia je vážna, však nezastiera: „Je to čudné obdobie. Stratila som svoju pôdu pod nohami. Napísať, že prežívam stres, je skôr mierne vyjadrenie. Napísať, že bojujem, je jemné,“ znie jedno z jej posledných vyjadrení. A tiež: „Modlím sa za to, aby som to zvládla s dôstojnosťou a eleganciou...“