Prvú luxusnú dovolenku v novom roku má už za sebou, no sú to dva mesiace, čo vie, že na každú bude lietať s obavou o život. Dermatologička Alena Pallová je známa nielen módnou a cestovateľskou vášňou, ale jej poznávacím znamením sú aj jej dlhé štíhle nohy. Sú dokonalé, na čom sa zhoduje množstvo jej fanúšikov. Rada ich predvádza na sociálnej sieti najmä v boomerangoch, za ktoré si vždy vyslúži záplavu obdivných komentárov. Všetkých preto zarazilo, keď začiatkom decembra priznala vážne ochorenie nôh. „Ďakujem svojej rodine za zdobenie, keďže ja ležím s trombózou žíl,“ napísala na Mikuláša pod fotku svojho vianočného stromčeka.

Vianočný stromček jej pre trombózu ozdobovala rodina.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CXJJOTytFTo/

Medvedia noha

Ihneď sa pod ňou rozpútala vášnivá diskusia. Mnohí narážali na to, že trombózu spôsobilo očkovanie, iní sa lekárky priamo spýtali, či ho absolvovala a či má zdravotný problém preto. Lekárka netajila, že má za sebou dve vakcíny proti kovidu, tú druhú dostala v marci 2021.

„Dlhý let z Dubaja a pravdepodobne aj očkovanie,“ odpísala so smutným smajlíkom na jednu z otázok svojich sledovateľov. „Veľký opuch, bolesť, tuhnutie nôh a lýtok. Určite by ste si to všimli. Chodidlo som mala ako medvediu labu. Obrovský opuch predkolenia a tuhosť lýtka. Nedalo sa došľapovať. Vznikalo to postupne, ale všimla som si to až poobede,“ boli jej ďalšie odpovede na pribúdajúce otázky, ako sa u nej ochorenie prejavilo.

Alena Pallová si rada užíva exotické dovolenky.
Zdroj: instagram A.P.

Keď sme ju kontaktovali, potvrdila: „Pár dní po prílete z Dubaja som veľa pracovala, celé dni som stála na nohách a zrazu počas sobotného doobedia v práci mi noha veľmi opuchla od kolena, veľmi bolela. Do hodiny som vyhľadala pomoc kamaráta lekára, cievneho chirurga,“ netají.

MUDr. Pavel Ištok, MBA, jej urobil viacero vyšetrení vrátane dopplera, teda ultrazvukového vyšetrenia ciev. „Skonštatoval to, čoho som sa bála – trombóza dolných končatín. Nastavil mi okamžitú injek­čnú liečbu na rozriedenie krvi a dva dni pokojový režim,“ vysvetľuje Alena Pallová. Preto jej vianočný stromček ozdobovala rodina, hoci ona sama je známa záľubou v dekorovaní interiérov.