Moderátorka, ktorá si v minulosti vychutnávala búrlivú slávu pre vzťahy s vplyvnými mužmi, by si dnes chcela už len potichu užívať prácu a rodičovstvo. No vždy sa objaví nejaká prekážka. Po opletačkách podnikateľa Romana Doležaja, otca jej syna Romanka, sa o rozruch postarala Mariannina staršia sestra. Darina Šipošová Ďurianová sa totiž spriadla s politickou stranou, ktorú častujú prívlastkom extrémistická.

Romana Doležaja zadržala 5. júla 2022 albánska polícia.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V problematickej spoločnosti

Ďurianovej sestra sa totiž stala od júla 2022 asistentkou poslanca NR SR Eduarda Kočiša. Ten sa do parlamentu dostal na kandidátke extrémistickej strany ĽSNS a dnes kope za jej odštiepencov zo strany Republika. Tí dokonca v číslach popularity zvalcovali materskú stranu.

Eduard Kočiš kandidoval do parlamentu za ĽSNS.
Zdroj: facebook Eduard Kočiš

Šipošová sa zaradila do hnutia, s ktorým sa o stotisíc eur za útoky voči jeho osobe súdi známy lekár a tvár očkovacej kampane proti kovidu Peter Sabaka.

Jeden z členov hnutia zase v minulosti viedol rasistické reči a na známom videu vykrikoval na moslimskú rodinu v Bratislave. Ďalší vo svojich piesňach chce trestať zradcov rasy, fyzicky ubližovať gejom a skladal poctu britskej legende neonacistov.

Sympatizantka

Darina v tejto spoločnosti bude mať podľa zmluvy na starosti prípravu podkladov pre návrhy zákonov, organizovanie pracovného programu poslanca Kočiša, spravovať jeho kanceláriu či viesť dokumentáciu a ďalšie administratívne práce. Odmena je 210 eur mesačne. To je smiešny plat, keďže Kočiš má okrem nej ešte ďalších dvoch asistentov a tým platí 1 700, respektíve 1 360 eur mesačne. Nižšia suma zrejme vychádza z toho, koľko je Kočiš celkovo ochotný a schopný vysoliť za prácu svojich asistentov.

Summa summarum, Šipošová uzavrela s politikom, ktorý pochádza zo Stropkova, zmluvu dokopy na 4 200 eur, čo by pri spomínaných 210 eurách vychádzalo na dvadsaťmesačný kontrakt.

Ďurianovej sestra s kontroverznými názormi minimálne sympatizuje. Už vlani vyvolala rozruch, keď na sociálnej sieti od podpredsedu hnutia zdieľala obrázok so vztýčeným prostredníkom, ktorý preráža zobrazený QR kód kovidového pasu. Navyše ho má aj medzi priateľmi na Facebooku.

Čo ešte Darina Šipošová robí, čítajte na nasledujúcej strane.