Do povedomia ju dostala rola Jany v seriáli Sestričky, kde sa už v druhej sérii cíti ako ryba vo vode. Hoci pôvodne vyštudovala hotelovú akadémiu, gastronómii sa nikdy nevenovala a ani to v budúcnosti neplánuje. Aj keď je v seriáli skôr za pokojnú, mimo kamier je to žena nabitá pozitívnou energiou, ktorá sa len smeje a nepokazí žiadnu zábavu. Darmo, stále v nej bije srdce pankáčky, ktorou kedysi v puberte bola!

Seriál Sestričky sú opäť v plnom prúde a vy už nie ste vďaka nim „slečna XY“, ale známa sestrička, ktorá podľahla čaru svojho kolegu Mila Kráľa...

Áno, z času na čas ma niekto spozná. Napríklad minule sme sa viaceré ženy z našej rodiny boli najesť v kolibe a od vedľajšieho stola na mňa kričali slečny: Sestrička, sestrička! Tak som sa na ne usmiala. Vôbec som si však nevšimla, že začali spievať pesničku Sestrička z Kramárov. Samozrejme,  potom si rodina robili žarty, že som namyslená a nevšímavá. Ale tak to vôbec nie je, rada komunikujem s cudzími ľuďmi, len vtedy som tie slečny naozaj nepočula.

Okrem toho, že ste extrovertný tip, ste náruživá cestovateľka, ktorá len tak na jednom mieste neobsedí. Nemýlim sa?

Neviem, či náruživá, ale som rada v pohybe. Vyštudovala som hotelovú akadémiu, potom vysokú v oblasti médií a neskôr ma osud zavial na štúdium herectva do Londýna. Predtým som žila chvíľu aj na Cypre, lebo som potrebovala pauzu a more. Do Londýna som išla preto, lebo som chcela celkovú zmenu. Bola som vďaka Londýnu opäť šťastná.

Dlhovláska istý čas žila aj na Cypre, na ktorý má dodnes pekné spomienky. Osudový jej však bol Londýn.
Dlhovláska istý čas žila aj na Cypre, na ktorý má dodnes pekné spomienky. Osudový jej však bol Londýn.
Zdroj: Emil Vaško, Instagram K. M.

Mohol za to aj muž?

Pravdupovediac nie, skôr to bolo na Cypre, ako som sa dala dokopy s doteraz mojou najväčšou láskou z Lotyšska. Uznávam, že sa mi páčia cudzinci.

Čiže váš budúci manžel bude „cezpoľný“?

To neviem povedať. Napríklad môj prvý vážny priateľ bol Slovák. Momentálne som sama a nič nehľadám. Keď to príde, tak to príde a je jedno, či to bude Slovák či muž zo zahraničia.

Z Londýna ste sa vrátili a nastúpili do seriálu Sestričky ako neskúsená herečka. Vyhovuje vám táto rýchla a pomerne náročná výroba? Zapadli ste tam?

Ale áno, hoci na začiatku som mala trochu problémy.