Separa, vlastným menom Michael Kmeť, aktuálne bojuje s koronavírusom. Jeho vážne problémy sa však začali už pred vyše rokom, keď mu často bilo srdce.

Ráno mu bývalo zle, cítil fyzickú námahu, až si jedného dňa nahmatal tvrdú hrčku.

 “Riešil som to asi rok a pol späť, vtedy sa nevedelo, čo to je, dali mi na to antibiotiká, že zrejme ide o nejaký zápal,” povedal raper na YouTube v internetovom rozhovore s moderátorom Osťom.

Lieky mu dali pocit, že hrčka sa stiahla. S nesprávnou diagnózou sa preto Separ uspokojil, dočítal sa totiž, že zápal sa zvykne takzvané zapuzdriť.

“Zostalo to tam, len to bolo tvrdé, ale nerástlo to. Ale keď mi začalo byť zle, tak som sa rozhodol ísť k doktorovi a v ten moment nastala taká vec, že aj tá hrčka začala rásť. Za krátky čas, asi týždeň alebo dva, sa jej veľkosť strojnásobila. Začal som mať bolesti v krížoch,” rozprával hudobník.

Nasledovalo vyšetrenie CT, a keď došli výsledky, tak na druhý deň musel ísť na operáciu.

 “Lekár mi povedal, že keby som jeho syn, tak mi dá facku za to, že som to nechal dôjsť až sem. Ale úplne som za to nemohol, lebo lekári pred tým rokom a pol reálne nevedeli, čo to je. Prešiel som mnoho rôznych vyšetrení, odberov krvi, čižé úplne som to nezanedbal,” bráni sa.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.